10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак прегазен в Самоков от Рилски спортист с 55 точки разлика

PostHeaderIcon Спартак прегазен в Самоков от Рилски спортист с 55 точки разлика

Баскетболистите на Спартак Плевен записаха една от най-големите си загуби в своята история, след като днес в среща от 8-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже момчетата на Цветан Антов паднаха с 55 точки разлика при гостуването си в Самоков на Рилски спортист. След финалната сирена на таблото в "Арена Самоков" беше изписано 110:55, като всеки, дори и без математически способности може да пресметне, че домакините са отбелязали двойно повече точки от плевенчани. Самоковци доминираха напълно в подкошието, след като грабнаха 43 срещу 29 борби за съперника. Рилецо демонстрира и по-добър процент успеваемост от средно-далечно разстояние - 62% срещу 33% за Спартак. Джеймс Анакреон завърши с 15 точки и 5 борби за Спартак Плевен. Васил Александров и Симеон Ценов добавиха по 11 точки, като вторият хвана и 5 борби. Гардът на плевенчани Цветослав Острев този път отбеляза само 5 точки, а също прибави 7 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка. За Рилски най-добър беше Златин Георгиев, който наниза 17 точки и хвана 3 борби. Любомир Киров се отчете с 16 точки и 3 борби. Шон Барнет записа срещу името си дабъл-дабъл от 11 точки и 12 борби.

Плевенчани бяха конкурентоспособни само през първата четвърт, която самоковци спечелиха само с 4 точки. До почивката обаче разликата набъбна на цели 20 за 53:33. След полувремето мотивацията на гостите бе повече от отрицателна, а домакините не спряха да вкарват, като дори и почти всички резерви отбелязаха. При отдавна решен мач двамата треньори завъртяха цялата си ротация, а момчетата на Росен Барчовски определено имаха ден в атака. Домакините имаха добра успеваемост от тройката и успяха в 14 от 26 опита за 54%, докато гостите бяха с 5 от 27 за 19%. Точките след борби в нападение също бяха с предимство за самоковци - 22 срещу 8.

Така след този 8-ми кръг плевенските баскетболисти, независимо от голямото поражение, все още заемат седмата позиция в класирането с актив от 9 точки. Спартаковци имат две победи и пет загуби и отрицателна точкова разлика от 517:611. В следващия 9-ти кръг баскетболистите на Спартак ще бъдат домакини на един от най-добрите тимове през този сезон - Черно море Порт Варна. Двубоят е насрочен по програма за 14 декември (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Спартак игра със следния състав в срещата с Рилски спортист: Цветослав Острев - 5 точки, Васил Александров 11, Джеймс Анакреон 15, Веселин Георгиев 0, Алвин Етилопи 3 (Симеон Ценов 11, Илия Станков 4, Александър Дяковски 1, Росен Софрониев 3, Михаил Танев 2, Борислав Генков - не игра).

Добавено в: Петък, 06 Декември 2013 22:05