10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Балкан спря победната серия на Спартак

PostHeaderIcon Балкан спря победната серия на Спартак

Ботевградският Балкан спря устрема на Спартак Плевен в Националната баскетболна лига, като го победи с 83:74 (57:36) в среща от шестия кръг на мъжкото първенство. Преди този мач плевенчани бяха записали два поредни успеха, но днес преклониха глава пред своите съперници, които пък стигнаха до първата си победа пред собствена публика. След тази загуба момчетата на Цветан Антов остават на седмата позиция във временното класиране с актив от 7 точки, след 2 победи и 3 поражения. Най-силният си мач от началото на сезона за плевенския отбор направи крилото Веселин Георгиев, който отбеляза 23 точки с 5 тройки от 9 опита, като към тях добави и 6 борби и 5 асистенции. Французинът Алвин Етилопи вкара 16 точки и грабна 4 борби, а Васил Александров се отчете с 14. От домакините страхотен мач изигра американецът Ноа Далман, който направи поредния си дабъл-дабъл - този път от 21 точки и 18 борби.

През първите две части домакините надиграха тотално плевенчани и на полувремето имаха аванс от 21 точки - 57:36. След почивката обаче спартаковци започнаха ударно и в първите 3 минути и 40 секунди направиха серия от 13:2, с което сведоха изоставането си на 10 точки - 59:49. Ботевградчани продължиха да бъдат колебливи и след това, но в нито един момент не допуснаха разликата да бъде намалена застрашително, въпреки че за третата и четвъртата части отбелязаха само 26 точки. Усилията на Веселин Георгиев, Васил Александров и Джеймс Анакреон обаче на стигнаха на плевенските баскетболисти да постигнат обрат до края и Балкан се поздрави с победа с 83:74.

Статистиката от двубоя показва, че разликата между двата тима е най-вече при стрелбата за 2 точки. Домакините успяха в 24 опита от 47, а Спартак завършиха с кош 18 от 34 стрелби. Ботевградчани овладяха подкошието, след като грабнаха 42 срещу 35 борби за Спартак. Отделно плевенчани пропуснаха цели 11 наказателни удара от 28 опита и това, може би им струваше победата.

В следващия 7-ми кръг Спартак ще бъде домакин на Левски (София), като сблъсъкът със "сините" ще бъде на 30 ноември (събота) от 18.00 часа в плевенската зала "Балканстрой".

За Спартак в мача с Балкан играха: Веселин Георгиев - 23 точки, Цветослав Острев 4, Алвин Етилопи 16, Джеймс Анакреон 10, Васил Александров 14 (Симеон Ценов 5, Росен Софрониев 2, Илия Станков 0, Александър Дяковски 0, Михаил Танев 0, Борислав Генков - не влезе в игра).

Добавено в: Събота, 23 Ноември 2013 22:16