10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Фалстарт за баскетболния Спартак в първия мач от новия сезон

PostHeaderIcon Фалстарт за баскетболния Спартак в първия мач от новия сезон

Спартак Плевен започна с фалстарт новия сезон в Националната баскетболна лига. Днес момчетата на Цветан Антов загубиха при гостуването си в Ямбол на местния отбор с цели 19 точки разлика - 89:108 (39:52). Срещата се игра пред около 1 000 зрители в ямболската зала "Диана", като начело на домакините дебют направи доскорошния им играч Юлиян Радионов, който замества на поста дългогодишния наставник на тима Иван Чолаков. Плевенчани започнаха уверено срещата и след много добри изяви на Цветослав Острев, Веселин Георгиев и американецът Джеймс Анакреон поведоха със 7:0. Сърбинът в състава на Ямбол Неманя Милошевич взе нещата в свои ръце и след няколко негови успешни атаки домакините намалиха на 11:12. До края на частта играта бе равностойна, като след нея Спартак водеха с точка разлика - 20:19.

От тук до края на двубоя баскетболистите на Ямбол поеха инициативата, като още преди почивката вече имаха двуцифрен аванс - 52:39. След паузата разликата не падна под 10 точки през цялата трета част, като в края й тя бе 11 точки, а в началото на последната четвърт серия от 11:2 за домакините сложи категоричен край на спора и в оставащото време мачът бе доигран. Спартак загубиха борбата под кошовете - 25-34, като домакините вкараха над два пъти повече точки под ринга. Макар че, Ямбол извърши повече грешки и нарушения, те имаха предимство в стрелбата - 64% срещу 30% от тройката и 66% срещу 42% общо от игра.

За Спартак най-резултатен бе Веселин Георгиев с 22 точки и 5 борби. Цветослав Острев записа 19 точки и 5 откраднати топки. Джеймс Анакреон остана с 11 точки и 5 борби, а ветеранът Илия Станков, който започна от скамейката, отбеляза 12. Дошлият съвсем наскоро в Плевен французин Алвин Етилопи не се представи много убедително, като приключи двубоя само с 2 точки и 5 борби. Черногорецът Неманя Милошевич бе много полезен за домакините с дабъл-дабъл - 25 точки и 15 борби. Капитанът на Ямбол Станислав Говедаров добави 20 точки и 6 асистенции. Сергей Цветков наниза 18 точки. Пол Бюторак се отчете с 16 точки и 5 борби.

В следващия втори кръг плевенския Спартак ще почива, а в третия се изправя у дома в зала "Балканстрой" срещу шампионите от Лукойл Академик. Двубоят срещу най-добрия български тим през последните години ще се играе на 2 ноември от 18.00 часа.

Съставът на Спартак: Веселин Георгиев - 22 точки, Джеймс Анакреон 11, Цветослав Острев 19, Васил Александров 4, Алвин Етилопи 2 (Илия Станков 12, Симеон Ценов 10, Александър Дяковски 3, Михаил Танев 4, Росен Софрониев 2, Борислав Генков)

Добавено в: Събота, 19 Октомври 2013 21:12