Начало АТЛЕТИКА Рената Петкова спечели титлата на гюле от турнира "Никола Вълчанов" в Габрово

PostHeaderIcon Рената Петкова спечели титлата на гюле от турнира "Никола Вълчанов" в Габрово

Плевенската лекоатлетка Рената Петкова спечели поредната си титла в своята кариера. На провелия се в събота в град Габрово турнир "Никола Вълчанов" състезателката на АК "Георги Дъков" (Плевен) грабна златото в сектора за тласкане на гюле за девойки старша възраст с постижение от 13.66 метра. С повече от половин метър след нея втора стана представителката на домакините от "Тот Атлет" Анна Чиприянова, която хвърли уреда на разстояние 12.90 метра. Бронзът остана за лекоатлетката от Казанлък Деница Карамфилова с 11.55 метра. 44 сантиметра не достигнаха на друга плевенска гюлетласкачка Виктория Миткова, която с 11.11 м остана четвърта.

Над 100 състезатели от 17 клуба в страната взеха участие в шестото издание на лекоатлетическия турнир в памет на Никола Вълчанов. Надпреварата беше организирана от Община Габрово, Българската федерация по лека атлетика и местния клуб "Тот атлет".

На стадион "Васил Априлов" лекоатлети от Враца, Трявна, Велико Търново, Казанлък, София, Стара Загора, Плевен, Дряново, Пловдив, Ямбол, Габрово, Горна Оряховица, Разград и Червен бряг демонстрираха уменията си в пет дисциплини - бягане на 100, 400, 600 и 800 метра, и тласкане на гюле. Възрастовите групи бяха момчета под 14 години, момчета и момичета под 16 години, юноши и девойки младша възраст, юноши и девойки старша възраст, и мъже.

Лекоатлетът Пламен Николов от червенобрежкия клуб "Спринт" успя да спечели сребърен медал в дисциплината 100 метра за момчета под 16 години след като спря хронометрите на 12.01 сек. Победител тук стана Петър Петров от Берое (Стара Загора) с постижение 11.72 сек. Габровецът Владимир Тодоров с 12.10 сек. извоюва бронзовото отличие. Девети и десети в тази спринтова дистанция останаха лекоатлетите от АК "Георги Дъков" (Плевен) Георги Йорданов - с 12.97 сек. и Васил Панчев - с 13.02 сек.

На 400 метра за момчета под 16 години Георги Йорданов финишира на 11-то място с постижение от 67.35 сек. Десети и дванадесети тук завършиха състезателите на "Спринт" (Червен бряг) Цветомир Цонков и Пламен Николов. Шампион с 56.92 сек. в тази дисциплина стана Владимир Тодоров от "Тот атлет" (Габрово).

Добавено в: Вторник, 23 Април 2013 14:25