Начало АТЛЕТИКА Поредна национална титла за Рената Петкова

PostHeaderIcon Поредна национална титла за Рената Петкова

Една от най-проспериращите плевенски лекоатлетки Рената Петкова грабна поредната си титла. На провеждащия се в град Сливен Национален шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст състезателката на АК "Георги Дъков" се окичи със златното отличие в дисциплината мятане на диск с постижение от 44.02 метра. Възпитаничката на Галя Николова триумфира, като постигна своя най-добър резултат в петия си опит. Петкова изпревари Магдалена Съйкова (СК Балкански лъвове - Септември), която стана втора с 38.88 м и шампионката на чук Антония Щерева (Атлет - Карнобат) с 36.68 метра.

В тройния скок при юношите плевенчанинът Даниел Анков спечели сребърен медал. Състезаващият се за Спартак (Плевен) атлет скочи в най-добрия си опит 14.48 метра, като само 12 см не му достигнаха, за да стаме шампион. Титлата в този сектор стана притежание на Пламен Петков от АК Враца с 14.60 метра, а бронза остана за Никола Стоянов от ЦСКА с 14.27 м.

При девойките плевенската атлетика спечели и два бронзови медала през първия състезателен ден. При най-бързите бегачи, на 100 метра, Виктория Георгиева от Спартак (Плевен) завърши трета с резултат от 12.71 секунди. Шампионка в дисциплината стана Радостина Стоянова (Локомотив Русе), която финишира за 12.34 сек, а със среброто се окичи победителката от младшата възраст Снежана Грудева (Евър - Варна) с 12.55.

Бронзов медал спечели и лекоатлетката на АК "Георги Дъков" Виктория Миткова в хвърлянето на чук за девойки. Тя запрати уреда на разстояние 35.33 метра. Титлата тук отиде при Антония Щерева от Атлет (Карнобат) с 43.43 м. Сребърният медал грабна Екатерина Димова от СКЛА Черно Море 2005 (Балчик) с 42.58 м.

Добавено в: Сряда, 14 Май 2014 11:24