Начало АТЛЕТИКА Плевенчанка с два сребърни медала в скоковете от националния шампионат по лека атлетика в зала

PostHeaderIcon Плевенчанка с два сребърни медала в скоковете от националния шампионат по лека атлетика в зала

Плевенската лекоатлетка Александра Асенова извоюва два сребърни медала на провелия се в зала "Добротица" в Добрич на 14 и 15 февруари Национален шампионат по лека атлетика на закрито за юноши и девойки старша възраст. В първия ден от първенството Асенова се окичи със среброто в дисциплината скок дължина. Само 6 см не достигнаха на Александра, за да стане шампионка в сектора. Златото грабна състезателката на АСКЛА (Сливен) Татяна Пехливанова, която скочи в най-добрия си опит 5.25 метра. Втора с постижение от 5.19 м остана атлетката на Спартак (Плевен) Александра Асенова, а бронза спечели нейната съотборничка плевенчанката Мартина Лебанова с резултат 4.98 метра.

Вчера Александра Асенова дублира своето постижение от първия ден на надпреварата, като се окичи отново със сребърното отличие, но този път в тройния скок за девойки старша възраст. Плевенчанката постигна най-добър резултат от шестте си опита от 11.57 метра. И тук, както и в скока на дължина шампионка стана сливналийката Татяна Пехливанова. Тя триумфира след скок от 11.80 метра. Само още една атлетка се яви в сектора - Елена Младенова (КЛАСА). Тя не регистрира успешен опит и остана извън класирането.

Добавено в: Неделя, 16 Февруари 2014 12:09