Начало МОТОРНИ СПОРТОВЕ Шоу на мотоциклети и автомобили събра над 4 000 зрители на пистата край Плевен

PostHeaderIcon Шоу на мотоциклети и автомобили събра над 4 000 зрители на пистата край Плевен

Новини - Моторни спортове
Над 4 000 зрители събра поредното мотошоу, което се проведе на писта "Долна Митрополия" край Плевен, информират от Българската федерация по мотоциклетизъм. Състезанието за Гран при България беше втори кръг от Европейския шампионат по супермото, трети кръг от Източноевропейския шампионат на писта, както и втори кръг от националния шампионат по автомобилизъм на писта - затворен маршрут. Много емоции и хубаво време предложи на зрителите този уикенд трасето "Долна Митрополия", където 80 мотоциклетисти и 35 автомобилни състезатели мериха сили помежду си в различните класове. В Европейския шампионат по супермото в клас SM Open победител стана Александър Георгиев (КТМ), който спечели и двата манша. Втори се нареди Янко Ташев (Хонда), а трети остана румънецът Влад Неага (ТМ).

В SM-S3 първи е Асрин Роди Пак от Турция, пред Борислав Стоименов (КТМ) и Ивелин Манев (Сузуки). В SM65 Андреас Хофлер (Австрия) спечели и двата манша. Втори остана Кристиан Иванов (КТМ), а трети е представителят на Турция Ата Кахвечоглу. В SM85 шампион стана Кан Ончу (Турция). Роденият през 2003 година състезател беше най-бърз и в двата манша, като зрителите очакваха победа на българина Хакан Халми (КТМ), но нашият състезател остана втори в крайното класиране и прибави 40 точки в своя актив.

В шампионата на писта в клас SBKS 600 първи е Пламен Петров (Кавазаки). Втори е Далибор Милетич (Ямаха), а трети Спас Панев (Сузуки). От стартирали 15 състезатели в този клас, на 6-та позиция се класира единствената дама Мария Раева (Ямаха). В клас SBKS 1000 триумфира Ненко Стаменов (БМВ), който направи и най-бързата обиколка в днешното състезание - 1:38.245 мин. Втори е Драган Станкович от Сърбия, а трети Петър Тодоров (Хонда). В клас Superstock 1000 победител е Красен Кънчев (БМВ). След него останаха Велислав Марков (Кавазаки) и Димитър Митов (Сузуки).

При автомобилистите в клас "Спорт" шампион стана Ерменко Ерменков (Ситроен Саксо). В клас "Туринг" пръв е Ангел Григорчев (Рено Клио). В най-интересния клас "Макси" Илия Царски отпадна във втората обиколка, а шампион стана Константин Маршавелов (Мицубиши Лансер Ево 9). Победителят от предишния кръг Пламен Камбуров остана втори, а трети се нареди Румен Дунев.

Сред зрителите на днешните състезания се открои бившият румънски футболен национал Флорентин Петре, който изгледа всички надпревари.

Добавено в: Неделя, 15 Юни 2014 21:25