Начало ДРУГИ СПОРТОВЕ

PostHeaderIcon Ще може ли Григор Димитров да повтори успеха си от турнира в Лондон?

Краят на календарната година наближава и логично вниманието в света на тениса започва все повече да се насочва към заключителния АТП турнир за всеки сезон. Естествено става дума за турнира на АТП финалите в Лондон, който е втори по значение и тежест в тениса, след турнирите от големия шлем.
Именно това е и турнира благодарение, на който нашия Григор Димитров успя да достигне до топ 3 в мъжкия тенис. Това се случи, след като през миналогодишното издание на АТП финалите в Лондон, хасковлията съумя да победи Давид Гофен на финала, грабвайки над 2.5 милиона долара от наградния фонд и достигайки нов рекорд за него в световната ранглиста.

Добавено в: Понеделник, 15 Октомври 2018 18:58

Виж още...

PostHeaderIcon Ориентиране: Вежен (Тетевен) с две победи за купа "НСА - Сивен"

Две първи места завоюваха ориентировачите на тетевенския клуб Вежен от състезанието по ориентиране за купа „НСА - Сивен“ в София. Виолета Борисова спечели и двата старта - средна дистанция и спринт при момичетата до 14 години. Същото стори и съотборничката й Бранимира Маркова при 16-годишните. Непосредствено след нея финишира Диана Иванова от плевенския СКО Север.

Добавено в: Четвъртък, 24 Май 2018 10:44

Виж още...

PostHeaderIcon Ориентиране: Победи за СКО Север (Плевен) и Вежен (Тетевен) за Купа „Попово“

По един златен медал за ориентировачите на плевенския клуб Север и тетевенския Вежен от международното състезанието в дисциплината спринт за Купа „Попово“. За плевенчани триумфира Калоян Иванов. Той спечели битката при момчетата до 14 години в конкуренция със 17 съперници. От тях най-сериозните бяха русенлията Инан Ибрямов и Ивайло Драгоев от Ямбол.

Добавено в: Сряда, 09 Май 2018 19:38

Виж още...

PostHeaderIcon Владимир Петков с поредна победа в Германия

Възпитаникът на плевенския СКТМ Тетрон - Владимир Петков със 17-и успех в Германия. Заедно с отбора си ТТС Лантенбах (Гумерсбах) спечелиха гостуването на TTG Недеркасел с 9:2 в среща от 20-ия кръг на NRW-Liga 3. Това бе лесна битка за Петков и компания, които са лидер. В този мач не игра другия плевенчанин Даниел Станчев. В отсъствието му Владко игра за първи път на двойки с Патрик Кауфман. Тандемът им не сработи и донесе първа загуба за плевенския тенисист от началото на годината - 2:3 от Бернд Херзел/Матеу Даш.

Добавено в: Събота, 05 Май 2018 17:38

Виж още...

PostHeaderIcon Ориентиране: Победи за Плевен, Тетевен и Троян за Купа „Трите хълма”

Пет призови класирания за Север (Плевен), четири за Вежен (Тетевен) и две за Хемус (Троян) в международното състезание по ориентиране за Купа „Трите хълма“ във Велико Търново. Надпреварата бе на дълга дистанция. Две плевенчанки триумфираха - Елена Здравкова при момичетата до 10 години и Елвина Иванова - жени 45 г. Друг плевенчанин - Здравко Колев (М14) пък завърши втори. Съотборниците му Лиляна Маринова (Ж20) и Пламен Райков (М35) се класираха на трето място.

Добавено в: Събота, 05 Май 2018 17:32

Виж още...

PostHeaderIcon Ориентиране: Две първи места за Ловеч за Купа „Дряново”

Едноименният тим на град Ловеч спечели първи места в две от възрастовите групи на международното състезание по ориентиране за Купа „Дряново“. Надпреварата, организирана от местния клуб CKO „Бачо Киро-94” бе в два старта на средна дистанция, а класирането общо.
Теодор Дръндаров взе победата при момчетата до 16 години. В първия ден завърши втори, но във втория спечели. Най-сериозния му конкурент Симеон Славчев от Чумерна (Твърдица) е на повече от четвърт час след него. Победа и за съотборника му Огнян Ангелов при юношите до 18 години. Зорница Ангелова е втора при жените до 45 години. Най-добра тук бе състезателка от Полша.

Добавено в: Вторник, 01 Май 2018 10:20