Начало МОТОРНИ СПОРТОВЕ Ангел Караньотов спечели Източно-Европейския шампионат по супербайк в Долна Митрополия

PostHeaderIcon Ангел Караньотов спечели Източно-Европейския шампионат по супербайк в Долна Митрополия

Новини - Моторни спортове
Българският мотоциклетист Ангел Караньотов спечели Източно-Европейския шампионат по супербайк, който се проведе днес на писта "Долна Митрополия" край Плевен, предава БТА. 21-годишният Караньотов с Кавазаки, спечели убедително първото място в състезанието, което важи и за републиканското първенство по супербайк, с време 18 минути, 45 секунди и 564 стотни. В шампионата в Долна Митрополия участваха 11 състезатели, като на второ място се класира Красен Кънчев, а трети завърши Александър Ленев.

В клас Supersport 600сс победата спечели Недан Стоянович (Сърбия, Ямаха), след него финишираха Йонел Паскота (Румъния, Ямаха) и Бойко Божинов (България, Ямаха).

В клас SP125 сс Милен Георгиев (България, Априля) с чудесно каране спечели първото място, а след него се наредиха Жулиета Ленкова (България, Априля) и Християн Бузалковски (Македония, Априля).

Емил Андреев (България, Кавазаки) триумфира като победител в клас F600сс, а втори остана Павел Андреев (България, Кавазаки), на трето място на подиума се качи Тодор Меченски (България, Ямаха). Местният любимец Спас Панев (България, Сузуки) остана 4-и.

Много оспорвано също до самия финал беше и при F1000сс, където Михаил Атанасов (България, Сузуки) грабна победата финиширайки пред Красимир Михайлов (България, БМВ) и Луко Локанов (България, Сузуки).

В отборното класиране от 4-ия кръг на Източно-Европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта победител е България.

В клас Скутери въпреки падането в първата обиколка, победител стана Лауренциу Чурешку (Румъния), а втори и трети са българите Иво Михайлов и Боян Петров.

В 3-ия кръг на Европейския шампионат СуперМото в клас SM-OPEN безапелационно и в двата манша победител стана Александър Георгиев (България, КТМ), втори се нареди Янко Ташев (България, Хонда), който и в двата старта остана зад Георгиев, а трети Влад Неага (Румъния, ТМ).

В клас SM3 победата и в двата манша извоюва Хакан Халми (България, КТМ), пред Янислав Стоянов (България, КТМ) и Ивелин Манев (България, Сузуки).

При най-малките от Европейския шампионат по Супермото в клас 65сс Золтан Ордог (Румъния, КТМ) триумфира в двата състезателни манша, а след него остана Виктор Нейчев (България, КТМ) и Арес Бенджик (Турция, КТМ).

Атрактивно и много бързо каране на двамата братя Ончу от Турция в клас SM 85 сс накара феновете край пистата да бъдат на крака през цялото време, като Дениз и Кан непрекъснато сменяха лидерската позиция и натискаха газта до край. Първият манш беше спечелен от Кан Ончу, а втория от Дениз, който финишира на 1-во място в общото класиране за кръга с 47 точки. Трети се нареди Димитър Петров (България, КТМ) с общ сбор от 40 точки.

В общото подреждане по нации победител от 3-ия кръг на Европейския шампионат по Супермото от всички класове е България, пред Турция и Румъния.

Източник: Iliev Sport Agency

Добавено в: Неделя, 12 Юли 2015 22:36