10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак приключи сезона със загуба

Загуба с 81:103 претърпяха баскетболистите на Спартак в Плевен от пловдивския Академик Бултекс 99 в мач от 26-кръг на НБЛ, който бе и последен за плевенчани за този сезон. Оспорвана битка се получи само през първото полувреме. Тогава домакините имаха лек превес в резултата. Те спечелиха началните 10 минути с 29:20. Във втората четвърт по-добри бяха гостите, но спартаковци успяха да вземат преднина - 53:51 преди почивката.

Добавено в: Събота, 21 Април 2018 21:57

Виж още...

PostHeaderIcon Още 60 деца ще викнат "Обичай Спартак, Обичай Плевен"

Последният мач на Спартак Плевен за сезона в НБЛ ще бъде в събота (21 април) от 18.00 ч. в зала “Балканстрой” срещу Академик Бултекс 99 (Пловдив). Освен от феновете си, момчетата на Александър Дяковски ще получат подкрепата и от децата от училище “Иван Вазов”. Посещението им ще бъде част от инициативата “Обичай Спартак, Обичай Плевен”, която този сезон привлече в залата и към играта стотици хлапета, които вече си имат нови любимци.

Добавено в: Четвъртък, 19 Април 2018 18:41

Виж още...

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак изненада „моряците“

Изненадваща победа - 89:76 взе баскетболният Спартак (Плевен) като гост на Черно море Тича (Варна). Двубоят бе от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига. Гостите водеха в резултата през целия мач и логично постигнаха втория си успех през този сезон. След равностойни начални 5 минути спартаковци поведоха минимално и спечелиха първата четвърт с 24:19. Това им даде увереност и във втората половина на първото полувреме играха още по-добре. Така аванса им достигна 15 точки за 48:33 в 20-ата минута.

Добавено в: Сряда, 18 Април 2018 21:33

Виж още...

PostHeaderIcon Поредно поражение за баскетболния Спартак

101:73 за Академик в София срещу Спартак (Плевен) в мач от 24-ия кръг на НБЛ. Именно срещу този съперник плевенчани записаха единствената си победа от началото на сезона. Надеждите, че това може да се повтори и сега се изпариха още до средата на първата четвърт. Домакините дръпнаха с двуцифрен аванс и в 10-ата минута имаха 13 точки повече - 29:16. Съперникът им успя да стопира пропадането във втората част, но разликата се запази. Краят на полувремето дойде при 53:38 за столичани.

Добавено в: Вторник, 10 Април 2018 20:53

Виж още...

PostHeaderIcon Очаквано поражение за Спартак от Балкан

Ботевградският Балкан победи в Плевен местния Спартак със 102:80 в мач от 23-ия кръг на НБЛ. Гостите доминираха през всичките 40 минути. Спартаковци бяха равностойни само в първата част, когато изоставаха минимално. Постепенно във втората половина на първото полувреме пасивът на плевенчани започна да нараства. Почивката дойде при 21 точки повече за гостите - 57:36.

Добавено в: Петък, 06 Април 2018 20:12

Виж още...

PostHeaderIcon Рилецо очаквано би Спартак

Баскетболният Спартак падна - 86:94 в Плевен от Рилски спортист (Самоков) в мач от 22-ия кръг на НБЛ. Резултатът бе очакван с оглед на възможностите на съперниците през настоящия сезон. Домакините издържаха цяло първо полувреме. Силите бяха равностойни, а плевенчани водеха след първата четвърт - 23:21 и след края на полувремето - 45:44. Гостите нанесоха своя удар в третата част. Тя също бе равностойна, но в края й самоковци дръпнаха с 10 точки - 73:63 и до последната сирена на срещата не позволиха на противника им да ги догони.

Добавено в: Събота, 31 Март 2018 20:00