Начало АТЛЕТИКА

PostHeaderIcon Тихомир Иванов ще скача в Чехия и Словакия преди Белград

Новини - Атлетика

Най-добрият български състезател в скока на височина - плевенчанинът Тихомир Иванов ще направи няколко контролни участия преди Европейското първенство по лека атлетика на закрито. Шампионатът на Стария континент за мъже ще се проведе в периода 3-5 март в Белград (Сърбия). Програмата за подготовката на Иванов е факт благодарение на треньора му Георги Гетов. Първото участие за годината ще е националния шампионат за мъже, на който домакин е залата в Добрич. Състезанието е на 3-4 февруари. Няколко дни по-късно Иванов и Гетов ще са в Чехия и Словакия, където ще има турнири.
Преглед на 0 коментара... >>

Добавено в: Понеделник, 16 Януари 2017 18:21

Виж още...

PostHeaderIcon Сребро за Тихомир Иванов в Италия

Плевенският лекоатлет Тихомир Иванов завърши на второ място турнира в Роверето (Италия). В скока на височина той финишира с еднакъв резултат с победителя Едгар Ривера от Мексико. През цялото състезание двамата имаха еднакви показатели. Преодоляха от първия си опит 218 и 222 см. Мексиканецът стори същото и на 225 см, докато Тихомир премина над летвата от втория си опит.

Добавено в: Сряда, 07 Септември 2016 13:43

Виж още...

PostHeaderIcon Тихомир Иванов десети на Олимпиадата

Плевенчанинът Тихомир Иванов стана десети във високия скок на Олимпийските игри в Рио де Жанейро (Бразилия). Това класиране е факт след поредното изравняване на личния рекорд - 2,29 метра. Регламентът изпрати лекоатлетът ни да скача първи в сектора. Той започна уверено с успех от раз на 2,20 м. После не можа да преодолее кота от 2,25 м, но го стори във втория опит. След това покори от раз 2,29 м. Накрая направи три неуспешни опита на 2,33 м. Те бяха и първите му за сезона на височина над 2,30 м. Така състезателят на Георги Гетов стана българина с най-добро класиране на Oлимпийски игри в дисциплината. Преди него друг плевенчанин - Георги Дъков стана 14-и в Барселона 92.

Добавено в: Сряда, 17 Август 2016 17:44

Виж още...

PostHeaderIcon Тихомир Иванов блести в Рио, ще скача на финал

Плевенчанинът Тихомир Иванов се представи отлично в квалификациите в скока на височина на олимпиадата в Бразилия. Той не само се класира за финала, но и завърши първи в пресявката. Стори го с изравнен личен резултат – 229 см, който преодоля от първия си опит.
Още само трима го направиха - Мутаз Баршим (Катар), Богдан Бондаренко (Украйна) и Дерек Друин (Канада).
Състезателят на Георги Гетов бе много спокоен и уверен през цялото време. Това потвърждават и постиженията му - 217, 222 и 226 см, които преодоля с лекота от раз. Към момента той е първия финалист от българските спортисти в Рио. В дисциплината си пък е втори участник в заключителната й част след друг плевенчанин - Георги Дъков, който стори това в Барселона 92.

Добавено в: Понеделник, 15 Август 2016 17:34

Виж още...

PostHeaderIcon Плевенския лекоатлет Тихомир Иванов съсече Гришо: "Поне да поздравяваше!"

Коментарът на Тихомир Иванов източник: instagram.com/grigordimitrov

Българският лекоатлет Тихомир Иванов нападна остро първата ни ракета Григор Димитров. Тенисистът публикува снимка в профила си в Инстаграм, на която си личи как се забавлява в Рио де Жанейро. И отдолу под нея лекоатлетът се е изказал срещу Димитров. "Поне да поздравяваше съотборниците си нямаше да е лошо, а не да ни подминаваш", написа Иванов в профила на Гришо, завършвайки все пак коментара си с усмивка. Коментарът на Иванов е направен от профила ivanov.tihomir.hj, който е и официалният му профил в Инстаграм.

Добавено в: Събота, 06 Август 2016 15:20

Виж още...

PostHeaderIcon Полина Макеева отпадна в квалификациите на световното

Състезателка на плевенския АК "Георги Дъков" - Полина Макаева не успя да се класира за финала в мятането на диск на световното по лека атлетика за девойки в полския град Бидгошч. Тя завърши на 25-а позиция от общо 27 състезателки. Макаева не можа да се доближи до най-добрите си резултати през сезона. В Полша направи два успешни опита на 42.21 и 36.99 метра.

Добавено в: Сряда, 20 Юли 2016 19:38