Начало АТЛЕТИКА

PostHeaderIcon Девет медала за лекоатлетите на Плевен и Червен бряг

Четири златни, два сребърни и три бронзови медала спечелиха лекоатлетите от Плевен и Червен бряг на националния шампионат на открито за юноши и девойки под 18 години в София. Добромир Николов от АК Плевен 2014 взе шампионската титла в бягането на 110 метра с препятствия. Тук трети е Николай Станев от СКЛА Феникс 2004 (Плевен). Николов се окичи и с бронзов медал в спринта на 200 м. Съотборникът му Максимилиян Щерев триумфира в многобоя. Габриел Митов от Спринт (Червен бряг) пак е шампион в скока на височина.

Добавено в: Вторник, 29 Май 2018 07:48

Виж още...

PostHeaderIcon 500 участника от 3 континента се включиха в петото издание на Плевенския "Маратон на приятелството"

Днес, 20 май, при слънчево време и почти летни температури се проведе петото издание на Плевенския маратон. Състезанието за пореден път затвърди името си „Маратон на приятелството“, привличайки над 500 участника от 13 държави, разположени на 3 континента - Непал, Русия, САЩ, Великобритания, Румъния, Испания, Франция, Германия, Македония, Холандия, Норвегия, Швейцария и, разбира се, България.
Събитието беше открито от заместник-кмета на град Плевен - Милен Янков, от Трейси Калхун от Посолството на САЩ, както и от основния организатор на маратона - Станислав Георгиев от „Eyes Open“. Стартовата зона, сцената и щандовете на партньорите бяха разположени на ключово място в центъра на града - в основата на площада, между Мавзолея и реновираните фонтани. Дисциплините, в които стартираха участниците, бяха класически маратон (42,2 км), полумаратон (21,1 км), щафета (2х10 км), 3-километров градски крос „Аз мога!“ и детски маратон в три възрастови групи.

Добавено в: Неделя, 20 Май 2018 16:41

Виж още...

PostHeaderIcon Добромир Николов с три медала от международния турнир „Младост”

Два сребърни и един бронзов медал взе Добромир Николов от Международния турнир „Младост” по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в Русе. Състезателят на АК Плевен 2014 е втори в скока височина, като заедно с победителя Олег Григорица завършиха с резултат 185 см. Молдовецът обаче покори котата от втори път, а на плевенчанина бе нужен трети опит. Тук другия атлет на АК Плевен 2014 - Цветелин Кирилов е шести.

Добавено в: Понеделник, 14 Май 2018 18:52

Виж още...

PostHeaderIcon Победи за Полина Макаева, Лидия Борисова и Мирослав Тодоров в Балчик

Три първи места за плевенските лекоатлети в 6-ия турнир по хвърляния „Дионисополис“ в Балчик. Постигнаха ги състезателките на АК Георги Дъков - Полина Макаева и Лидия Борисова, както и Мирослав Тодоров от СКЛА Спартак.
В мятането на диск при жените, Полина бързо отказа конкуренцията. Още с първия си опит - 45,05 метра тя показа, че битка за златния медал няма да има. Постижението бе с близо 15 метра по-добро от това на представителката на домакините Екатерина Димова, която се класира на второ място.

Добавено в: Вторник, 08 Май 2018 18:47

Виж още...

PostHeaderIcon Пореден успех за Добромир Николов

Възпитаникът на треньора Никола Николов от АК Плевен 2014 - Добромир Николов направи поредното си силно състезание по лека атлетика. В румънската столица Букурещ талантът завоюва сребърен медал и подобри рекорда на България по седмобой за юноши под 18 години. Общият му сбор от участието в седемте дисциплини е 4453 точки (4092 т. е стария рекорд на България). Добромир бе близо до титлата, но остана на 8 точки от нея. Взе я представителят на домакините Андрей Почи.

Добавено в: Вторник, 13 Март 2018 08:56

Виж още...

PostHeaderIcon Девето място за Тихомир Иванов в Бирмингам

Най-добрият българин на скок височина Тихомир Иванов завърши на девето място на Световното първенство по лека атлетика за мъже в зала в Бирмингам (Великобритания). Надпреварата в сектора започна трудно за него. Атлетът на Георги Гетов се измъчи още на началната височина 2.20 метра, която покори от трети опит. После направи три грешки на 2.25 м и приключи участието си. Със същите показатели завършиха Джамал Уилсън (Бахами) и Роби Грабарц (Великобритания). Триото раздели деветата позиция.

Добавено в: Четвъртък, 01 Март 2018 23:42