20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак с победа срещу юношите на Левски

PostHeaderIcon Спартак с победа срещу юношите на Левски

Футболистите на Спартак 1919 (Плевен) този път спечелиха поредния си контролен мач, срещу юношеския отбор на софийския Левски с 2:0. Това бе втората контролна среща между двата отбора, първата бе отново в София на 29 януари, когато мачът завърши наравно - 0:0. Победата на плевенчани е можело да бъде и по-изразителна, но спартаковци са направили куп пропуски пред вратата на противника. През първата част на мача в игра за Спартак Плевен са взели участие по-неопитните и млади играчи на отбора. През това полувреме Лъчезар Петров, Пламен Николов и Пламен Алексиев от Спартак са пропуснали изгодни полозения за отбелязване на гол. След почивката в игра за плевенчани са влезли по-опитните футболисти. Логично “Спартак” е диктувал темпото на игра през тази част. В 55-ата минута пада и първият гол във вратата на домакините. Негов автор е Валентин Валентинов, дошъл наскоро от Бенковски (Бяла). Десетина минути по-късно и Кунчо Кунчев се разписва за 2:0. До края на мача пропуски правят Светльо Кръстев, Цветан Петров, Симеон Рудашки, Кунчев и Валентинов. Така след тази контрола отборът на Спартак 1919 (Плевен) има 2 победи, 1 равенство и 2 загуби в досегашните проверки преди новия сезон в Северозападната "В" група.

Добавено в: Петък, 11 Февруари 2011 10:00