20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Резерви спасиха Спартак в Севлиево

PostHeaderIcon Резерви спасиха Спартак в Севлиево

С попадения на резервите Любомир Тодоров и Александър Киров Спартак Плевен успя да направи обрат при гостуването си на Видима-Раковски в среща от 20-ия кръг на "Б" група. Плевенчани губеха в началото на второто полувреме с 0:1, но с двата гола в края на влезлите на смяна нападатели успяха да спечелят с 2:1 и да грабнат много важни три точки по пътя към елита. След като в днешния кръг Нефтохимик разби вкъщи временния водач Раковски с 4:0 и нулевото реми между Спартак Варна и Светкавица "синьо-белите" успяха да съкратят изоставането си от второто място само на три точки. Спартак Плевен са шести с 35 пункта, а отново на върха се оформи триумвират, след като Любимец победи в Симитли местния Септември с 3:1. Така Раковски, Нефтохимик и Любимец имат по 38 точки и са водачи в шампионата.

През първата част спартаковци владееха повече топката, но домакините първи стигнаха до опасност пред вратата на Васил Тодоров. В 12-ата минута Крачунов опита удар, но Мариян Блажев изчисти от голлинията. В 19-ата минута Михаил Милчев стреля от 30 метра, но не успя да улучи очертанията на вратата. Три минути по-късно Любомир Иванов отправи хубав шут, но и неговия удар мина покрай гредата. В 29-ата минута и Ивайло Раденцов опита своя мерник, но и неговия мерник беше неточен. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме се случи най-нелогичното, като в 51-ата минута домакините взеха преднина, след като Кристиян Григоров направи много груба грешка, която бе веднага наказана от бившият нападател на Спартак Ангел Русев - 1:0 за Видима-Раковски. Този резултат се запази до 81-ата минута, когато резервата Любомир Тодоров със страхотен удар изравни, а три минути по-късно дошлият наскоро от софийския Левски млад нападател Александър Киров бе изведен отлично сам срещу вратаря на домакините Конов, излъга го и донесе трите точки на плевенския тим.

В следващия 21-ви кръг на Спартак предстои ново важно домакинство. В Плевен момчетата на Стефан Колев ще посрещнат петия Банско, като двубоя ще се състои на 28 април (неделя) от 17.00 часа.

Съставът на Спартак в мача с Видима-Раковски: Васил Тодоров, Цветомир Панов, Петър Ванков, Кристиян Григоров, Мариян Блажев, Михаил Милчев, Янислав Иванов, Ивайло Раденцов, Станислав Краев, Васил Шопов, Любомир Иванов (Любомир Тодоров, Александър Киров, Владислав Василев).

Добавено в: Неделя, 21 Април 2013 19:00