20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Гигант (Белене) загуби дунавското дерби от Академик (Свищов)

PostHeaderIcon Гигант (Белене) загуби дунавското дерби от Академик (Свищов)

Вчера в град Белене местните любители на футбола бяха свидетели на едно от регионалните дербита. В среща от 15-ия кръг на Северозападната "В" група домакините от Гигант посрещнаха своите комшии от Академик (Свищов). Беленчани бяха равностойни само през първото полувреме и в крайна сметка загубиха дунавското дерби с 1:2.  С оглед на показаното от двата отбора успехът на „студентите” е напълно закономерен. Въпреки, че играта през първата част се водеше предимно в средата на терена, гостите все пак успяха да вземат гол аванс. Реализира го бившия нападател на Спартак (Плевен) Десислав Русев, който почти не пропуска двубой в който да не се разпише.

В 15-ата минута съотборниците му разиграха бърза атака, започнала с пробив по десния фланг и центриране, след което таранът завърши с неспасяем удар двойно подаване за 0:1. Десетина минути след почивката беленчани изравниха. В 56-ата минута те изпълниха фаул, топката се отби от гредата, но връхлитащия Бойко Николов я насочи в мрежата зад Ивайло Иванов - 1:1.

Само след 6 минути Академик отново излезе напред. Калоян Цветков засече с глава центриране на съотборник за крайното 1:2. Футболистите на Гигант нямаше как да реагират, тъй като ясно си пролича, че физическите им сили свършиха. До края герой на мача стана техния вратар Иван Николов, който спаси 4 чисти гола. Победата изкачи „студентите” на върха, където досега едноличен лидер бе спреният от участие тим на Локомотив (Мездра). Двата отбора разделят първото място с актив от по 34 точки.

Друг от претендентите за промоция - червенобрежкият Партизан се справи лесно у дома срещу гостуващия Трявна, като го победи с 2:0. Георги Петков в 10-ата минута и Цветан Павлов в 41-ата вкараха попаденията за червенобрежани. Така "партизаните" са трети с 31 точки. В този кръг стабилно представящия се напоследък тим на Левски 2007 от едноименния град се справи със съпротивата на друг от стойностните отбори в групата Дунав 98 (Селановци). Левчани победиха с 1:0 и твърдо заемат шестата позиция в подреждането с актив от 25 точки. Голът за победителите отбеляза Мариян Маринов в 58-ата минута.

Последният отбор от Плевенска област - Ситомир (Никопол) не се представи добре в този кръг, като на собствен терен допусна поражение от Локомотив (Горна Оряховица) с 1:3. По този начин никополчани бяха изпреварени от своите съперници и вече заемат деветото място с 13 точки.

В следващия 16-ти кръг четирите отбора от нашия регион ще трябва да гостуват. Партизан (Червен бряг) най-вероятно няма да изиграят своя мач, тъй като по програма те трябва да срещнат в Мездра досегашния лидер Локомотив, но "железничарите" нямат право да играят докато техния казус с дължимите пари на няколко играчи не бъде разрешен. Така че, най-вероятно този двубой ще бъде отложен.

Гигант (Белене) и Левски 2007 ги чакат много трудни гостувания, съответно на Дунав (Селановци) и Локомотив (Горна Оряховица), като всяка спечелена точка от двата тима в тези мачове ще бъде добре дошла. Като че ли най-лесна ще бъде визитата на Ситомир (Никопол), които ще пътуват до Трявна за среща с местния тим. Домакините в този мач са последни със само една спечелена точка.

Всички срещи от 16-ия кръг ще се играят на 21 април (неделя) от 17.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 15 Април 2013 10:29