27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Резервите на Спартак се измъчиха, но биха Верея (Стара Загора) с 2:1 в контрола (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Резервите на Спартак се измъчиха, но биха Верея (Стара Загора) с 2:1 в контрола (+СНИМКИ)

Спартак Плевен доста се поизмъчи докато се справи със съпротивата на третодивизионния Верея (Стара Загора) в контрола играна днес на стадион "Плевен". Плевенските футболисти играха срещу доста грамотен и добър тим, но с два гола в началото на второто полувреме плевенчани успяха да победят с 2:1. След двете попадения на "синьо-белите" старозагорци върнаха един гол, за да оформят крайния резултат. Точни за Спартак бяха Любомир Иванов от фаул и Станислав Краев. Плевенският отбор игра с по-голяма част от резервните си играчи, като отсъстваха 6-7 основни футболисти. Това направи мача сравнително оспорван и равностоен, но все пак домакините се поздравиха с крайната победа.

През първата част двата тима не показаха кой знае какъв футбол, може би от факта, че времето беше доста топло, а и срещата започна с час по-рано от обикновено - 16.00. Треньорът на Спартак Стефан Колев пусна в игра доста от резервите, като извън групата за двубоя поради различни причини останаха Иво Иванов, Ивайло Раденцов, Петър Ванков, Александър Киров, Любомир Тодоров и Владислав Василев. Гостите от Верея започнаха мача много борбено и нагледно доказаха, че разликата между професионалисти и аматьори не е доста голяма. Дори през първото полувреме старозагорци можеха на 2-3 пъти да отбележат, като при едно от положенията силен удар на футболист от Верея беше спасен с вещина от пазилия за Спартак в този мач Васил Тодоров.

Играта на "синьо-белите" през първите 45 минути не блестеше с нищо, като дори на моменти гостите надиграваха плевенските футболисти. Спартак почти нямаха добри положения през тази част, като играха вяло и мудно и с нищо не застрашиха вратата на гостуващия тим. Най-интересната ситуация до почивката се случи в последната минута, когато за саморазправа главния рефер изгони играч на Верея, който обаче беше заменен от друг негов съотборник, тъй като двубоят беше с контролен характер. Така таймаута дойде закономерно при нулево равенство.

След почивката Стефан Колев пусна в игра първо Любомир Иванов на мястото на Тихомир Тодоров, а малко по-късно и Цветомир Панов заменил Мариян Блажев. Те раздвижиха играта на своя тим и резултатът не закъсня. Първо в 53-ата минута Любчо Иванов вкара в трети пореден мач дежурния си гол от пряк свободен удар, а 5 минути след това Станислав Краев се разписа, като беше оставен непокрит в наказателното поле. При второто попадение хубав рейд по левия фланг направи резервата Панов. В 60-ата минута успокоени от факта, че почти са спечелили мача, "синьо-белите" проспаха едно центриране от ъглов удар, при което Захари Димитров се извиси над всички и с хубав удар с глава върна един гол.

До края на срещата не се случи нищо особено, като Спартак владееха повече топката, като създадоха и 2-3 добри положения, но друго попадение така и не падна. През последните 30 минути на мача наставникът на Спартак Стефан Колев пусна в игра двама от юношите на клуба, които се понравиха с борбената си и вдъхновена игра. В самия край на срещата гостите от Стара Загора вкараха втори гол, но той не беше зачетен поради засада. Така двубоят приключи с минимална победа за Спартак - 2:1.

Ето и титулярния състав на Спартак в този мач: Васил Тодоров, Станислав Иванов, Кристиян Григоров, Михаил Милчев, Мариян Блажев, Тони Паликрушев, Ивайло Дангуров, Янислав Иванов, Станислав Краев, Васил Шопов, Тихомир Тодоров.

Добавено в: Събота, 13 Април 2013 18:21