Без изненади в мачовете от поредните кръгове в трите "Б" областни групи
Новини |
През миналия уикенд се състояха поредните мачове от първенствата на трите "Б" областни футболни групи. В изиграните двубои не се случиха някакви особени изненади, като водачите в класирането и в трите зони постигнаха очаквани победи. Лидерът в дивизия Запад Левски (Горна Митрополия) се справи без особени проблеми с последния Лавров (Горни Дъбник), като спечели мача с 4:1. Горномитрополийци продължават да поддържат солидна преднина на върха в групата от цели 7 точки пред втория Чавдар (Садовец). В "Б" ОФГ - Изток двата основни претенденти за промоция се изравниха в челото на таблицата, тъй като Славия (Новачене) почиваше в този 15-ти кръг. Другият лидер тук ФК Милковица също не игра, като записа служебна победа с 3:0 над Ботев (Вълчитрън), заради неявяване на гостуващия тим.
По този начин Славия и Милковица разделят първите две места с равни точки - по 34, а третият отбор в подреждането ФК Обнова изостава на 6 точки зад водачите. В зона Център Ботев (Долна Митрополия), които водят спечелиха домакинството си на последния Виная (Згалево) с 3:1 и поддържат дистанция от 4 пункта пред втория Космос (Гривица), които в този 12-ти кръг сразиха у дома Бойчинов (Коиловци) с 5:0.
Ето и пълната статистика от изиграните двубои от последните кръгове, както и пълното временно класиране в трите плевенски "Б" групи:
РЕЗУЛТАТИ ОТ 12-ИЯ КРЪГ В Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ЗАПАД:
"Левски" - Горна митрополия - ФК "Лавров" - Горни Дъбник - 4:1
"Ботев" - Рупци - ФК "Венци" - Искър - 0:2
ФК "Дунав" - Гиген - ФК "Левски" - Сухаче - 4:2
ФК "Дреновец" - Горник - ФК "Чавдар" - Садовец - 2:3
ФК "Левски" - Писарово - "Искър" - Долни Луковит - отложен
РЕЗУЛТАТИ ОТ 15-ИЯ КРЪГ В Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ИЗТОК:
ФК "Войвода" - Драгаш войвода - ФК "Ботев" - Трънчовица - 2:1
ФК "Левски" - Одърне - ФК "Динамо" - Изгрев - 2:1
ФК "Славия" - Асеновци - ФК "Обнова" - 0:3 (служебно)
ФК "Милковица-09" - ФК "Ботев" - Вълчитрън - 3:0 (служебно)
ФК "Космос" - Каменец - ФК "Осъм" - Козар Белене - 0:3
Почива: ФК "Славия" - Новачене
РЕЗУЛТАТИ ОТ 12-ИЯ КРЪГ В Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ЦЕНТЪР:
ОФК "Тръстеник-2009" - Долна Митрополия - ФК "Свобода" - Милковица - 0:4
ФК "Бенковски" - Опанец - ФК "Чавдар" - Бръшляница - отложен
ФК "Космос" - Гривица - ФК "Бойчинов" - Коиловци - 5:0
ФК "Ботев" - Долна Митрополия - ФК "Виная" - Згалево - 3:1
ФК "Устрем" - Крета - ФК "Вихър" - Гулянци - 3:0
По този начин Славия и Милковица разделят първите две места с равни точки - по 34, а третият отбор в подреждането ФК Обнова изостава на 6 точки зад водачите. В зона Център Ботев (Долна Митрополия), които водят спечелиха домакинството си на последния Виная (Згалево) с 3:1 и поддържат дистанция от 4 пункта пред втория Космос (Гривица), които в този 12-ти кръг сразиха у дома Бойчинов (Коиловци) с 5:0.
Ето и пълната статистика от изиграните двубои от последните кръгове, както и пълното временно класиране в трите плевенски "Б" групи:
РЕЗУЛТАТИ ОТ 12-ИЯ КРЪГ В Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ЗАПАД:
"Левски" - Горна митрополия - ФК "Лавров" - Горни Дъбник - 4:1
"Ботев" - Рупци - ФК "Венци" - Искър - 0:2
ФК "Дунав" - Гиген - ФК "Левски" - Сухаче - 4:2
ФК "Дреновец" - Горник - ФК "Чавдар" - Садовец - 2:3
ФК "Левски" - Писарово - "Искър" - Долни Луковит - отложен
КЛАСИРАНЕ СЛЕД 12-ИЯ КРЪГ В "Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ЗАПАД:
Отбор | М | П | Р | З | Г.Р | Точки |
1. "Левски" - Горна Митрополия | 12 | 11 | 0 | 1 | 46-13 | 33 |
2. ФК "Чавдар" - Садовец | 12 | 8 | 2 | 2 | 19-10 | 26 |
3. ФК "Дунав" - Гиген | 12 | 8 | 0 | 4 | 31-11 | 24 |
4. ФК "Левски" - Сухаче | 12 | 6 | 3 | 3 | 23-16 | 21 |
5. ФК "Венци" - Искър | 11 | 5 | 3 | 3 | 21-15 | 18 |
6. "Искър" - Долни Луковит | 11 | 4 | 1 | 6 | 17-18 | 13 |
7. ФК "Дреновец" - Горник | 11 | 2 | 4 | 5 | 17-24 | 10 |
8. "Ботев" - Рупци | 12 | 2 | 2 | 8 | 15-29 | 8 |
9. ФК "Левски" - Писарово | 11 | 1 | 3 | 7 | 11-31 | 6 |
10. ФК "Лавров" - Горни Дъбник | 12 | 2 | 0 | 10 | 11-44 | 6 |
РЕЗУЛТАТИ ОТ 15-ИЯ КРЪГ В Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ИЗТОК:
ФК "Войвода" - Драгаш войвода - ФК "Ботев" - Трънчовица - 2:1
ФК "Левски" - Одърне - ФК "Динамо" - Изгрев - 2:1
ФК "Славия" - Асеновци - ФК "Обнова" - 0:3 (служебно)
ФК "Милковица-09" - ФК "Ботев" - Вълчитрън - 3:0 (служебно)
ФК "Космос" - Каменец - ФК "Осъм" - Козар Белене - 0:3
Почива: ФК "Славия" - Новачене
КЛАСИРАНЕ СЛЕД 15-ИЯ КРЪГ В "Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ИЗТОК:
Отбор | М | П | Р | З | Г.Р | Точки |
1. ФК "Славия" - Новачене | 13 | 11 | 1 | 1 | 51-14 | 34 |
2. ФК "Милковица-09" | 14 | 11 | 1 | 2 | 48-24 | 34 |
3. ФК "Обнова" |
14 | 9 | 1 | 4 | 36-13 | 28 |
4. ФК "Космос" - Каменец | 14 | 9 | 0 | 5 | 42-24 | 27 |
5. ФК "Осъм" - Козар Белене | 13 | 7 | 1 | 5 | 30-19 | 22 |
6. ФК "Войвода" - Драгаш войвода | 13 | 6 | 0 | 7 | 29-31 | 18 |
7. ФК "Ботев" - Трънчовица | 14 | 4 | 1 | 9 | 23-31 | 13 |
8. ФК "Динамо" - Изгрев | 14 | 3 | 3 | 8 | 28-49 | 12 |
9. ФК "Славия" - Асеновци | 14 | 3 | 3 | 8 | 20-50 | 12 |
10. ФК "Левски" - Одърне | 14 | 3 | 2 | 9 | 19-40 | 11 |
11. ФК "Ботев" - Вълчитрън | 13 | 2 | 1 | 10 | 17-48 | 7 |
РЕЗУЛТАТИ ОТ 12-ИЯ КРЪГ В Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ЦЕНТЪР:
ОФК "Тръстеник-2009" - Долна Митрополия - ФК "Свобода" - Милковица - 0:4
ФК "Бенковски" - Опанец - ФК "Чавдар" - Бръшляница - отложен
ФК "Космос" - Гривица - ФК "Бойчинов" - Коиловци - 5:0
ФК "Ботев" - Долна Митрополия - ФК "Виная" - Згалево - 3:1
ФК "Устрем" - Крета - ФК "Вихър" - Гулянци - 3:0
КЛАСИРАНЕ СЛЕД 12-ИЯ КРЪГ В "Б" ОБЛАСТНА ГРУПА - ЦЕНТЪР:
Отбор | М | П | Р | З | Г.Р | Точки |
1. ФК "Ботев" - Долна Митрополия | 12 | 10 | 0 | 2 | 32-11 | 30 |
2. ФК "Космос" - Гривица | 12 | 8 | 2 | 2 | 31-9 | 26 |
3. ФК "Свобода" - Милковица | 12 | 8 | 1 | 3 | 32-15 | 25 |
4. ФК "Устрем" - Крета | 12 | 5 | 3 | 4 | 21-14 | 18 |
5. ФК "Бенковски" - Опанец | 11 | 4 | 3 | 4 | 21-19 | 15 |
6. ФК "Чавдар" - Бръшляница | 11 | 3 | 4 | 4 | 17-16 | 13 |
7. ФК "Бойчинов" - Коиловци | 12 | 4 | 1 | 7 | 22-28 | 13 |
8. ФК "Вихър" - Гулянци | 12 | 4 | 1 | 7 | 16-22 | 13 |
9. ОФК "Тръстеник-2009" | 12 | 2 | 2 | 8 | 20-47 | 8 |
10. ФК "Виная" - Згалево | 12 | 2 | 1 | 9 | 12-43 | 7 |
Добавено в: Сряда, 10 Април 2013 15:07