27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Загуби за отборите от нашия регион в поредния кръг на Северозападната "В" група

PostHeaderIcon Загуби за отборите от нашия регион в поредния кръг на Северозападната "В" група

И четирите отбора от Плевенски регион, които участват в първенството на Северозападната "В" група претърпяха поражения в поредния 14-ти кръг, който се състоя в неделя. Важни три точки по пътя към "Б" група загуби тимът на Партизан (Червен бряг), който падна в Горна Оряховица с 1:4 от местния Локомотив. "Железничарите" разбиха червенобрежани, като с два гола се отличи Тихомир Кънев. Бившият играч на Етър откри резултата в 31-ата минута. Антонио Балъков покачи на 2:0 в 71-ата минута. След това се разписаха Милен Савов и отново Тихомир Кънев, преди Стефан Христов от Партизан да вкара почетното попадение за своя тим.

В същото време един от конкурентите на "партизаните" за върха Академик (Свищов) спечели класическа победа у дома над Левски 2007 с 3:0. "Студентите" стигнаха до успеха след попадения на Боби Борисов в 20-ата минута от дузпа, Венци Георгиев в 47-ата минута и Десислав Русев три минути по-късно. По този начин преди Спортно-техническата комисия да се произнесе за бъдещето на спрения от участие отбор на Локомотив (Мездра) свищовлии вече имат аванс от три точки пред Партизан. Ако Локомотив бъде изваден от групата Академик стават лидер и основен претендент за промоция.

В Троян на Гигант (Белене) малко не им достигна да откраднат една точка при гостуването си на Чавдар, но в крайна сметка загубиха с 2:3. Владислав Трифонов откри резултата за домакините в 32-ата минута. Николай Ненчев покачи на 2:0 в 34-ата. Чавдар Върбанов върна Гигант в мача в 39-ата минута. В 77-ата Владислав Трифонов вкара втория си гол в мача и Чавдар отново водеше с две попадения. Три минути преди края Върбанов оформи крайното 3:2.

Последния тим от нашата област - Ситомир (Никопол) също загуби своя двубой. Никополчани имаха визита на стабилния отбор на Дунав (Селановци) и трябваше да преклонят глава след поражение с 0:2. Първо доскорошният защитник на Спартак Плевен Милен Тодоров откри в 28-ата минута, а пет минути преди края Мирослав Казачки подпечата победата на Дунав.

Така след изиграването на мачовете от 14-ия кръг Партизан (Червен бряг) е най-напред от отборите от Плевенски регион - те са трети с 28 точки. Левски 2007 са шести с 22, Гигант (Белене) - седми със 17, а Ситомир са осми с 13 точки.

В следващия 15-ти кръг на Партизан предстои лесно домакинство срещу Трявна, а останалите отбори от региона ще приемат у дома доста трудни противници. Левски 2007 играе вкъщи с Дунав 98 (Селановци), Ситомир (Никопол) приема Локомотив (ГО), а най-трудно се очертава домакинството на Гигант (Белене), които ще играят местно дерби срещу свищовския Академик. Всички мачове са насрочени за 14 април (неделя) от 17.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 08 Април 2013 10:30