20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Нов гол в края спаси Спартак при гостуването в Шумен

PostHeaderIcon Нов гол в края спаси Спартак при гостуването в Шумен

Спартак Плевен измъкна важна точка при гостуването си на Шумен 2010. След като в домакинския мач срещу Септември (Симитли) "синьо-белите" изковаха своята победа с попадение в 90-ата минута на Любомир Иванов, днес плевенските футболисти изкопчиха равенството 2:2, след като в първата минута на продължението Янислав Иванов наказа грешка на шуменския вратар и донесе точката на своя тим. Постигнатото равенство може да се окаже доста важно, тъй като лидерите в "Б" група до момента допуснаха загуби. В Бургас Нефтохимик изненадващо падна от Спартак Варна с 0:2, а в Банско местния тим надделя над Раковски с 2:1. По този начин Спартак Плевен успя да се приближи с една точка до трите водещи отбора в момента - Нефтохимик, Раковски и Банско, които имат по 35 пункта, а "синьо-белите" са с 29.

Двубоят в Шумен се игра на изключително тежък терен, който като че ли помогна повече на домакините. Спартак владееше повече топката през първото полувреме, но първи до попадение стигнаха шуменци. При една тяхна атака капитанът на плевенчани Петър Ванков допусна грешка в защита и Милан Коцич вкара за 1:0. До почивката резултата на се промени и домакините се оттеглиха с гол преднина.

През втората част спартаковци се хвърлиха да обръщат мача и в 66-ата минута логичното се случи, като Любомир Иванов за втори мач подред вкара важен гол от пряк свободен удар. След изравнителния гол плевенските футболисти продължиха да атакуват в търсене на пълния успех. Точно в този момент в основно действащо лице на терена се превъплати главния рефер, който първо не отсъди дузпа за Спартак за игра с ръка в наказателното поле, а в ответната атака Джанмарко Пичони вкара второ попадение за Шумен след много съмнително положение за засада.

До края на мача Спартак заиграха вабанк, като локвите по терена допълнително затормозяваха действията на момчетата на Стефан Колев. Така се стигна до 91-ата минута, когато домакините първо допуснаха грешка при изнасянето на топката, след което кълбото беше върнато в полето пред стража на шуменци, който също не се намеси успешно и в крайна сметка Янислав Иванов посрещна отскочилото кълбо и с хубав шут от границите на наказателното поле матира шуменци за крайното 2:2.

В следващия кръг Спартак Плевен ще трябва принудително да почиват, тъй като плевенчани трябва да домакинстват на тима на Сливен, но тъй като отборът от града под Сините камъни се отказа от първенството на "синьо-белите" ще им бъде присъдена служебна победа с 3:0.

Добавено в: Неделя, 07 Април 2013 19:40