20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Ситомир (Никопол) резна крилете на Академик (Свищов) по пътя им към "Б" група

PostHeaderIcon Ситомир (Никопол) резна крилете на Академик (Свищов) по пътя им към "Б" група

Тимът на Ситомир (Никопол) направи най-голямата изненада в 13-ия кръг на Северозападната "В" група. Вчера никополчани спряха устрема на Академик (Свищов) по пътя им към "Б" група, като ги победиха с 2:1. Припомняме, че в петък вечерта Зоналния съвет към БФС във Велико Търново взе решение Локомотив (Мездра) да бъде изхвърлен от групата поради неплатени стари задължения към няколко играчи. Очаква се Спортно-техническата комисия да извади "железничарите" от класирането и да присъди служебни победи с по 3:0 на съперниците му. Така борбата за първото място в дивизията се изостря, като 3-4 тима вече имат реални шансове за промоция. Освен издънката на "студентите" и отборът на Партизан (Червен бряг) направи грешна стъпка в този кръг, като не успя да победи вкъщи Дунав 98 (Селановци), като мачът завърши 0:0.

По този начин, ако в действителност Локо (Мездра) бъде окончателно изваден, то на Ботев (Козлодуй) ще бъде присъдена служебна победа в 13-ия кръг, тъй като те трябваше да домакинстват на мездранчани. Така отборът от крайдунавския град ще стане едноличен лидер във временното подреждане на Северозапад с актив от 29 точки, следвани от Академик и Червен бряг с по 28 пункта.

Двубоят в Никопол беше доста интересен, като първо Валентин Ванов откри резултата за домакините в 35-ата минута. Десет минути по-късно Десислав Русев вкара дежурния си гол за "студентите" и изравни. През втората част отново Ванов се разписа и донесе победата на Ситомир.

В Белене местния Гигант и гостуващия Балкан (Белоградчик) си поделиха точките, като завършиха 1:1. Алек Тонев изведе Балкан напред в резултата в 50-ата минута. Пет по-късно Радослав Джантов се разписа и донесе точката за беленчани.

Четвъртият представител от Плевенска област в Северозападната "В" група - Левски 2007 победи у дома доста трудно Чавдар (Троян) с 3:2 и се укрепи на шестото място в класирането с 22 точки. Партизан са трети с 28 пункта, Гигант (Белене) - седми със 17 точки, а Ситомир - осми с 13 точки.

В следващия 14-ти кръг като най-интересен се очертава сблъсъка в Горна Оряховица между Локомотив и Партизан (Червен бряг). В Свищов едва ли студентите ще имат проблеми срещу гостуващия Левски 2007, а Ситомир и Гигант ще имат визите съответно в Селановци на Дунав 98 и в Троян на Чавдар. Всички срещи от следващия кръг са насрочени за 7 април (неделя) от 17.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 01 Април 2013 11:33