27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Гол от фаул в последната минута носи първа победа на Спартак от пет месеца (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Гол от фаул в последната минута носи първа победа на Спартак от пет месеца (+СНИМКИ)

Спартак Плевен отново измъчи своите привърженици до последно, като спечели с 1:0 с гол чак в 90-ата минута от фаул изпълнен перфектно от Любомир Иванов срещу гостуващия Септември (Симитли). Това беше първа победа за плевенчани от пет месеца насам и победен дебют за новия старши треньор на "синьо-белите" Стефан Колев. Футболистите на Спартак изиграха поредния си слаб мач, като само майсторския шут на Иванов в края ги спаси от нова загуба на точки. През целия двубой плевенчани отново играха безидейно, хаотично и с много грешни пасове, като опасностите пред вратата на гостите се броят на пръстите на едната ръка. Липсата на Ивайло Раденцов, който беше наказан за тази среща допълнително оказа своето негативно въздействие върху играта на "синьо-белите". Така със спечелените три точки Спартак се доближиха на седем зад второто място, като в момента делят 6-7-ма позиция заедно с варненските си съименници.

Мачът започна равностойно, като още в началото се видя, че Септември са дошли да грабнат поне една точка. Те действаха много организирано в защита и отвреме-навреме се опитваха и да контраатакуват. Плевенският тим нападаше предимно отдясно, като там през първата част действаше Любомир Иванов, който беше много деен и изигра един от най-добрите си мачове. Дебют за "синьо-белите" направи дошлият преди няколко дни от софийския Левски нападател Александър Киров. Той се стара, но явно несработеността му с останалите играчи на Спартак му попречи да покаже повече от неговите качества.

В първия половин час Спартак имаха две възможности след изпълнения на преки свободни удари отдясно, като и при двата случая ударите с глава на капитана Петър Ванков и на Иво Иванов, след центриранията на Любо Иванов и Яни Иванов, минаха над горната греда. В 25-ата минута дойде и нов удар за плевенския тим, като заради контузия халфът Иво Иванов беше заменен принудително от Станислав Краев. Гостите обаче първи стигнаха до удар в очертанията на вратата, като тъмнокожият им нападател Фидел Куаме в 32-ата минута напредна отляво, шутира, но слабо и Станислав Антонов улови.

В продължението на първата част Спартак стигнаха до най-чистото си положение през първото полувреме, когато плевенчани откраднаха една топка в полето на Септември, след което Станислав Краев получи удобна топка в пеналта на гостите, но останал сам той отправи силен удар но на метър встрани от вратата на симитлийци. Така таймаута дойде при нулево равенство.

В началото на втората част Стефан Колев се опита да промени нещата на игрището, като пусна Станислав Иванов на мястото на неубедителния Любо Тодоров. Крилото раздвижи играта, като след няколко негови рейда се стигна до 2-3 ъглови удара при един от които удар с глава на плевенски футболист в 55-ата минута беше спасен с вещина от стража на Септември Ивайло Василев. Две минути по-късно Краев отново пропусна супер добро положение, като останал непокрит в наказателното поле шутира, но отново Василев парира удара му.

След тези положения мачът продължи с игра предимно в центъра, като края на срещата вървеше закономерно към нулево реми. Така дойде последната минута на двубоя, когато за игра с ръка беше отсъден пряк свободен удар в полза на плевенчани фронтално срещу вратата на гостите. Зад топката застана Любчо Иванов, който с великолепен параболичен удар обра паяжините в ъгъла на вратата на Септември - 1:0. След попадението последва 6-минутно продължение дадено от главния рефер Адриян Петров, в което гостите на съумяха да направят нищо и Спартак се поздрави с минимална, но ценна победа.

В следващия кръг плевенските футболисти ще гостуват в Шумен на местния тим, като срещата от 18-ия кръг ще се играе на 7 април (неделя) от 17.00 часа.

Спартак игра със следния състав: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Михаил Милчев, Мариян Блажев, Иво Иванов (25 - Станислав Краев), Любомир Иванов, Любомир Тодоров (50 - Станислав Иванов), Янислав Иванов, Васил Шопов, Александър Киров (65 - Тихомир Тодоров)

Добавено в: Неделя, 31 Март 2013 19:37