27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Партизан (Червен бряг) сдаде второто място след загуба от Академик (Свищов)

PostHeaderIcon Партизан (Червен бряг) сдаде второто място след загуба от Академик (Свищов)

Партизан (Червен бряг) започнаха със загуба пролетния полусезон в Северозападната "В" група. Те допуснаха поражение във важното гостуване на Академик (Свищов) с 0:1. По този начин "партизаните" бяха изпреварени от "студентите" и вече заемат третата позиция в подреждането с актив от 27 точки, на пункт зад Академик, които са втори. Победното попадение за домакините от крайдунавския град вкара бившият таран на плевенския Спартак Десислав Русев. Той се разписа в 32-ата минута на двубоя след изпълнение на дузпа.

Срещата беше доста интересна и напрегната, като действията се развиваха предимно в централната част на игрището. Головите ситуации се брояха на пръстите на едната ръка. Домакините можеха да затвърдят победата си още през първото полувреме с втори гол. Малко след попадението на Русев, бившият играч на Червен бряг Делян Димитров отправи опасен удар, но отбивайки се от гредата топката не пожела да влезе в мрежата зад стража на гостите Николай Христов - Пантерата.

"Партизан" имаха само една добра възможност да изравнят резултата. В началото на второто полувреме централният им нападател Стефан Христов стреля опасно, но на сантиметри от външната страна на вратата. В следващия кръг Червен бряг ще бъдат домакини на силния тим на Дунав 98 (Селановци). По програма срещата трябва да се състои на 31 март (неделя) от 17.00 часа.

Друг отбор от Плевенска област - ФК Левски 2007 от едноименния град направи летящ старт на втория полусезон, като победи на чужд терен в Белоградчик местния Балкан с 2:0. Гостите стигнаха до успеха, като отбелязаха по едно попадение в двете полувремена. Мариян Дончев откри резултата в 15-ата минута, а в 86-ата Ивайло Иванов сложи точка на спора с втори гол.

Ситомир (Никопол) направи нулево реми при визитата си в Троян на Чавдар, а беленския Гигант не се яви за срещата си от кръга срещу Ботев (Козлодуй), която трябваше да се проведе в града край река Дунав и загуби служебно с 0:3. Според ръководството на беленчани, тимът не се е явил, тъй като автобусът им се е повредил по пътя за мача.

Във временното класиране най-напред от четирите отбора от нашия регион е тимът на Партизан (Червен бряг), които са трети с 27 точки, Левски 2007 са шести с 19, Гигант са седми с 16, а никополския Ситомир е на осмо място с 10 пункта. Убедителен водач в групата е Локомотив (Мездра) с 34 точки.

Добавено в: Понеделник, 25 Март 2013 11:49