27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Класическа загуба за Спартак в контролата срещу шампионите от Лудогорец (+ВИДЕО)

PostHeaderIcon Класическа загуба за Спартак в контролата срещу шампионите от Лудогорец (+ВИДЕО)

Спартак Плевен загуби с класическия резултат 0:3 при гостуването си на шампионите от Лудогорец в контролна среща, която се игра в клубната база на "орлите" в Разград. И двата отбора играха без някои от титулярните си футболисти, като за плевенчани участие не взеха халфовете Иво Иванов и Любомир Иванов, както и нападателя Владислав Василев. През по-голямата част от двубоя домакините имаха преимущество, като пред "синьо-белите" рядко се отваряха възможности за атакуване на противниковата врата. През първата част Лудогорец успя да открие резултата след гол на Тейнур Марем, който в 16-ата минута засече с глава центриране от ъглов удар. В 32-ата Безяк пропусна да удвои, като остана очи в очи с вратаря на Спартак, но ударът му от ъгъла на малкия пеналт мина встрани.

Единственото чисто положение за Спартак през първото полувреме пропусна Петър Ванков, който след центриране от пряк свободен удар от около 30 метра се извиси хубаво и засече топката с глава, но кълбото мина малко над гредата.

След почивката в игра за домакините се появиха бразилците Кишада и Шоко, а за Спартак на мястото на Цветомир Панов влезе Кристиян Григоров, а на Краев - Любомир Тодоров. Именно влезлия след таймаута Кишада вкара второто попадение за разградчани в 70-ата минута. Техничният бразилец изправи 500-те зрители дошли да наблюдават проверката на крака, след като Димо Бакалов проби отляво и му пусна хубава топка, Кишада се обърна и стреля с вътрешен фалц в далечния ъгъл на резервата Васил Тодоров за 2:0.

Крайният резултат оформи Михаил Александров пет минути преди последния съдийски сигнал. Тогава Кишада открадна една топка от защитата на Спартак и подаде на Александров, който на празна врата без проблеми реализира за крайното 3:0 за Лудогорец. През второто полувреме плевенските футболисти не създадоха почти нищо опасно пред вратата на домакините и логично загубиха двубоя.