27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Минимална загуба за Спартак от Литекс при дебюта на Бончев и Колев

PostHeaderIcon Минимална загуба за Спартак от Литекс при дебюта на Бончев и Колев

Спартак Плевен загуби минимално с 1:2 в Ловеч от елитния Литекс при неофициалния дебют на новия изпълнителен директор на тима Ангел Бончев и старши-треньора Стефан Колев. Двамата изгледаха мача на новия си отбор от трибуните, като "синьо-белите" бяха водени в двубоя от досегашния помощник Николай Боянов. Както и през есента, когато двата тима играха контрола при представянето на ловчанлии за новия сезон, така и днес плевенчани показаха много добра игра и малко късмет през втората част не им достигна, за да измъкнат престижно равенство. Оранжевите стигнаха до успеха след две попадения на своя голмайстор Исмаил Иса, а за Спартак в края на мача се разписа защитникът Михаил Милчев. В групата за срещата не попаднаха двамата основни халфа на плевенчани Иво Иванов и Ивайло Раденцов.

Домакините пък играха без някои от основните си играчи, които имат ангажименти към националните отбори, както и без 2-3 контузени футболисти. Литекс имаше инициативата през по-голямата част на първото полувреме, като в 25-тата минута резултатът бе открит след красив гол на Исмаил Иса. Нападателят на оранжевите засече с глава центриране отдясно на Кирил Динчев и неспасяемо заби топката във вратата на Станислав Антонов. До края на първите 45 минути ловчанлии продължиха да бъдат по-активни, но без да създадат стопроцентови ситуации за гол.

През втората част домакините успяха да удвоят след ново попадение на Иса в 57-та минута. Таранът се оказа най-съобразителен в пеналта и от близо се разписа след асистенция на Жуниор. Двубоят продължи в добро темпо, като в последните двадесетина минути се откриха и няколко хубави възможности за Спартак при една от които в 83-тата минута "синьо-белите" намалиха резултата с попадение на бранителят Михаил Милчев, който порази вратата с топовен шут от 30 метра.

В тези минути на терена за плевенския тим в игра се появи за първи път юношата Светлин Златарев, който се включи много добре. В последните пет минути плевенчани бяха много близо до изравнително попадение, но първо в 85-ата след хубав пробив на Михаил Милчев последва пас към Станислав Краев, но двамата не се разбраха и пропуснаха изгоден шанс за гол. Минута преди края и Любомир Тодоров се засуети останал сам срещу вратаря на Литекс и не успя да изравни. В 88-ата минута пък Краев беше изгонен за втори жълт картон.

След края на срещата новия изпълнителен директор на Спартак Ангел Бончев сподели своите впечатления от двубоя: "Стана добра контрола, видяхме момчетата на терена, запознахме се с играта им. Стефан Колев също наблюдава. В събота ще изиграем и контрола в Разград срещу Лудогорец. Целта ни е влизане в "А" група. Имаме финансов ресурс за това. Треньорът ще каже дали имаме потенциал и футболисти. Има неща, които в хода на подготовката и на шампионата ще ги поправим, но ще ни трябват и нови футболисти. Приех предложението на Спартак, защото бях безработен", заяви откровено Бончев.

Спартак игра със следния титулярен състав в мача срещу Литекс: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Михаил Милчев, Мариян Блажев, Станислав Иванов, Любомир Иванов, Тихомир Тодоров, Янислав Иванов, Васил Шопов, Станислав Краев

Добавено в: Четвъртък, 21 Март 2013 20:13