27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Славия (Новачене) и Милковица продължават да мачкат в "Б" ОФГ - Изток

PostHeaderIcon Славия (Новачене) и Милковица продължават да мачкат в "Б" ОФГ - Изток

В неделя, 17 март беше подновено първенството в източната "Б" Областна футболна група. В другите две регионални "Б" дивизии - Център и Запад пролетния полусезон ще започне със седмица по-късно, на 23-24 март, тъй като в тях отборите са с един по-малко - 10. В източната група се играха 5 мача от 12-ия кръг, като отборът на Ботев (Вълчитрън) почиваше. Лидерите в класирането след първата част на сезона - Славия (Новачене) и ФК Милковица 09 продължиха победния си ход, като в този кръг спечелиха съответно срещу Славия (Асеновци) с 6:1 и Ботев (Трънчовица) с 2:1. Новаченци победиха своите съименници вкъщи, а милковчани измъкнаха своя успех на чужд терен.

Така двата тима продължават да лидерстват убедително на върха в групата, като имат по 28 точки, но Славия са с по-добра голова разлика. Третият в подреждането ФК Обнова направи грешна стъпка, като приключи миролюбиво 0:0 у дома мача си с петия Осъм (Козар Белене). По този начин обновчани изостанаха от водачите на 6 точки.

Космос (Каменец), които са четвърти, спечелиха важна победа навън в село Изгрев срещу местния Динамо с 2:1 и вече дишат във врата на третия ФК Обнова, като са само на една точка зад тях. В последната среща от кръга в село Драгаш войвода домакините от ФК Войвода вкараха 6 безответни попадения в мрежата на предпоследния Левски (Одърне).

Тази неделя, 24 март от 11.00 часа по програма ще се проведе 13-ия кръг, като в него най-интересният мач ще бъде в Каменец, където четвъртия Космос ще играе в пряк двубой за третата позиция с ФК Обнова. На лидерите им предстоят сравнително лесни срещи, като Славия (Новачене) ще гостува на десетия Левски (Одърне), а ФК Милковица 09 ще домакинстват на осмия Динамо (Изгрев).