20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Първи издънки за лидерите в "А" Областна група по футбол

PostHeaderIcon Първи издънки за лидерите в "А" Областна група по футбол

Лидерите в "А" Областна футболна група направиха първите си издънки от началото на първенството. В срещи от поредния 15-ти кръг двата водача - Сторгозия (Плевен) и Мизия 2005 (Кнежа) направиха равенства като гости, съответно срещу Червена звезда (Глава) - 1:1 и Ювентус (Малчика) - 0:0. Припомняме, че до този кръг двата отбора нямаха загубена точка с изключение на хикса, който направиха помежду си в последния есенен рунд. Сега водачите изпитаха доста трудности при своите визити, тъй като те срещнаха два от стойностните тимове в групата - отборът от Глава е четвърти, а Ювентус - пети във временното подреждане. Така на върха в таблицата отново не настъпиха промени, водят плевенчани с равен точков актив, но с по-добра голова разлика от Мизия.

Трети, но на цели 11 пункта зад двата лидера е Левски (Брест), които имат 30 точки. В този кръг брестенчани също си поделиха точките, като в Комарево приключиха 0:0 с местния Ботев. Четвърти с равни точки с третия е Червена звезда (Глава), но те са с по-лошо голово съотношение. Ювентус (Малчика) заемат престижното пето място с 27 точки на три пред шестия Ракета (Буковлък). В този кръг буковлъшките футболисти разбиха на собствен терен Спартак (Койнаре) с 4:0.

Други два от двубоите в кръга също приключиха при равен резултат, но отборите които играха си вкараха по 2 гола. В Долни Дъбник местния Единство направи 2:2 с гостуващия ФК Пордим, а в Лепица местния отбор Светослав направи своя трети хикс от началото на сезона, като завърши също 2:2 с ОФК Тръстеник от Долна Митрополия. В последния мач от 15-ия кръг Борба (Шияково) вкара три безответни гола в мрежата на ФК Градище и с 16 точки вече заема седмата позиция във временното класиране.

В следващия 16-ти кръг най-интригуващ изглежда двубоя в Кнежа между втория и четвъртия Мизия 2005 и Червена звезда (Глава). След равенството, което измъкнаха футболистите от Глава срещу Сторгозия, сега ще бъде интересно дали тимът на Червена звезда е способен на подобен подвиг и срещу другия лидер Мизия. "Зелените" от Плевен пък ги чака сравнително лесно домакинство срещу седмия Борба (Шияково). Други две потенциално интересни срещи от следващия кръг са мачовете в Пордим между местния тим и Ювентус (Малчика) и двубоя между ФК Градище и отборът от Буковлък Ракета-1111.