27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Сторгозия и Мизия (Кнежа) с летящ старт на втория полусезон в "А" ОФГ

PostHeaderIcon Сторгозия и Мизия (Кнежа) с летящ старт на втория полусезон в "А" ОФГ

Водачите след есенния полусезон в "А" Областна футболна група започнаха втората част на шампионата с нови победи. Плевенският Сторгозия победи у дома гостуващия Ювентус (Малчика) с 4:1, а Мизия (Кнежа) спечели в Пордим срещу местния тим с 2:0. Така на върха в класирането не настъпиха промени, като водят плевенчани, като те имат равни точки с тима от Кнежа - по 40, но са с по-добра голова разлика. Третият Червена звезда (Глава) направи грешна стъпка, като не успя да се справи като гост с отбора на Градище и завърши наравно 2:2. По този начин тимът от Глава беше застигнат от Левски (Брест), които спечелиха домакинството си на Ракета (Буковлък) с 4:2. По този начин двата отбора се изравниха по точки на третата позиция в подреждането с по 29 пункта.

Един от интересните двубои в този 14-ти кръг беше мача в Долна Митрополия, където местния Тръстеник 2009 надделя доста трудно над гостите от Ботев (Комарево) с 3:2. В други две срещи от кръга лесни домакински победи спечелиха Спартак (Койнаре) срещу Борба (Шияково) с 2:0 и Единство (Долни Дъбник), които разбиха Светослав (Лепица) с 5:0.

В следващия 15-ти кръг най-интригуващо се очертава гостуването на "зелените" от Сторгозия в село Глава на четвъртия Червена звезда. Не по-малко трудна се очертава и визитата на другия лидер в групата Мизия в Малчика на Ювентус. В Комарево пък местния Ботев ще приеме в очертаващ се също интересен мач третия Левски (Брест). Всички срещи от 15-ия кръг ще се играят на 16 март (събота) от 15.00 часа.