27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Слаб и безидеен Спартак загуби мача срещу Пирин (Разлог) (+ СНИМКИ)

PostHeaderIcon Слаб и безидеен Спартак загуби мача срещу Пирин (Разлог) (+ СНИМКИ)

След много слаба, бездушна и безидейна игра футболистите на Спартак Плевен загубиха домакинския си мач от Пирин (Разлог) с 0:1. През цялата среща плевенския тим не направи почти нищо смислено на игрището и закономерно загуби след гол на Варсанов в 41-ата минута. Възпитаниците на Красимир Бислимов се опитваха да атакуват, но доста хаотично, като освен една греда на Владислав Василев, няколко мелета пред противниковата врата и преследване на съдията за неотсъдени дузпи в тяхна полза с нищо друго не се запомниха. Върхът на безпомощността на плевенчани беше и на моменти грубата игра, която им костваше и червен картон за Иво Иванов в 77-ата минута. Така след това поражение Спартак се срина до седмото място във временното класиране, като "синьо-белите" изостават вече на цели четири точки зад втория Раковски, които имат 29 пункта, а тепърва за плевенския клуб предстоят двубои с основните конкуренти за върха в "Б" група.

Мачът започна с равностойна игра, като още в началото се забеляза недоброто взаимодействие на играчите на Спартак. Първото по-сериозно положение беше пред вратата на гостите, като в 13-ата минута Цветомир Панов остана непокрит в наказателното поле, но неговия удар беше блокиран от защитник. Топката обаче попадна във Владислав Василев, който стреля, вратаря се опита да избие, но кълбото вместо да влезе във вратата нацели страничния стълб. В тези минути Пирин се отбраняваха добре, като на няколко пъти се опитаха и да застрашат вратата пазена от Васил Тодоров. В 24-ата Ивайло Раденцов нанесе шут извън наказателното поле, но ударът му беше слаб и стражът на разложкия тим улови.

Мачът продължаваше в своето спокойно русло към закономерно равенство на полувремето, но в последните пет минути преди почивката се случиха няколко неща, които обърнаха хода на двубоя. Първо в 40-ата минута вратаря на Спартак Тодоров сгреши при едно изнасяне на топката и нападател на гостите открадна кълбото, но само малкия ъгъл попречи на играча на Пирин да отправи точен удар и топката не успя да навести мрежата на "синьо-белите". Минута по-късно Иво Иванов извърши грубо нарушение, като след това се нахвърли на съдията, който все пак му показа само жълт картон. В последвалия пряк свободен удар играч на Пирин нанесе хубав шут, който с последни усилия беше спасен от Тодоров, но в добавката Варсанов изведе гостите напред - 0:1.

Последваха няколко хаотични атаки на Спартак, но освен един удар на Михаил Милчев нищо друго не успяха да направят плевенските футболисти. Така двата тима се оттеглиха на почивка с гол преднина за гостуващия отбор.

Още в началото на вторите 45 минути Бислимов се опита да промени нещата на терена в полза на своя тим, като вкара първо крилото Станислав Иванов на мястото на Любчо Иванов, а малко след това и Любомир Тодоров, който замени Владислав Василев, но играта на плевенчани продължи да бъде все така без видими смисъл и цел. В средата на втората част на няколко пъти футболистите на Спартак претендираха за неотсъдени дузпи в своя полза, но това беше по-скоро поради липсата на всякаква идея за промяна на развоя на срещата, отколкото на действително съществуващи нарушения в наказателното поле на гостите.

На два пъти след изпълнения на ъглови удари играчите на домакините бяха близо до изравняване, но удари с глава на Иво Иванов и Кристиян Григоров минаха встрани от вратата пазена от Георги Ангелашки. Така се стигна до 77-ата минута, когато за втори жълт картон реферът Драгомир Драганов изпрати към съблекалните халфът на плевенчани Иво Иванов. След неговото изгонване до края на срещата не се случи нищо стойностно в атаката на Спартак и това доведе до втората поредна загуба за плевенския тим и негова четвърта от началото на сезона.

В следващия 16-ти кръг на Спартак Плевен им предстои много тежко гостуване на осмия Любимец, които изостават зад "синьо-белите" само на две точки. Двубоят е по програма на 17 март от 15.30 часа.

Съставът на Спартак в този мач: Васил Тодоров, Цветомир Панов, Петър Ванков, Михаил Милчев, Кристиян Григоров (70 - Станислав Краев), Иво Иванов, Янислав Иванов, Ивайло Раденцов, Владислав Василев (58 - Любомир Тодоров), Васил Шопов, Любомир Иванов (46 - Станислав Иванов).

Добавено в: Неделя, 10 Март 2013 19:03