20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Милен Тодоров и Петър Трифонов ще играят в Селановци през пролетта

PostHeaderIcon Милен Тодоров и Петър Трифонов ще играят в Селановци през пролетта

Защитникът на Спартак Плевен Милен Тодоров ще играе през пролетния полусезон в Дунав 98 (Селановци). Тимът се състезава в Северозападната "В" група и в момента се намира на петото място във временното класиране. През есента Тодоров беше доста често титуляр, като се изявяваше предимно на поста ляв бранител. Заедно с Тодоров с екипа на Дунав 98 през пролетта ще играе и централния защитник Петър Трифонов. Припомняме, че Трифонов беше спряган като сигурно ново попълнение в тима на Красимир Бислимов, но след новината, че чуждестранен спонсор е взел акциите на Спартак беше съобщено, че засега нови играчи няма да има преди идването на мистериозния нов собственик на "синьо-белите" в България.

Тодоров и Трифонов вече взеха участие за новия си отбор, като в контролна среща в град Кнежа тимът от Селановци разгроми домакините от Мизия 2005 с 5:1. Дори Милен Тодоров отбеляза и първото попадение за Дунав още в 10-ата минута на двубоя. Славей Байрактаров, който също е бивш играч на Спартак, покачи на 2:0 в 21-ата минута. Две минути след почивката преднината на селановчани стана класическа, благодарение на Мартин Маринов. В 59-ата Стоян Стоянов бе точен за 4:0, а десетина минути преди последния съдийски сигнал Байрактаров отбеляза втория си гол в мача. Домакините успяха да вкарат почетното си попадение в самия край на двубоя.

След напускането на Тодоров вече и в отбраната на плевенския Спартак започват да се очертават проблеми, тъй като бранителите вече не са чак толкова много и при една контузия или наказание треньорския щаб ще изпита доста трудности при сформиране на качествена защитна селекция.

Добавено в: Понеделник, 04 Март 2013 14:48