20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак загуби от Чавдар (Етрополе) след драма в края

PostHeaderIcon Спартак загуби от Чавдар (Етрополе) след драма в края

Спартак Плевен започнаха с фалстарт пролетния полусезон в "Б" група. Днес възпитаниците на Красимир Бислимов загубиха злощастно в самия край на срещата от Чавдар в Етрополе с 1:2. Плевенските футболисти водеха на полувремето с 1:0 след попадение на Ивайло Раденцов в 43-ата минута, но през втората част допуснаха обрат. В 79-ата домакините изравниха след попадение на Иван Иванов, а в продължението на двубоя плевенчани бяха наказани от Йордан Етов, който вкара победния гол за Чавдар. Загубата и то в края на мача идва ясно да покаже, че липсата на солидна подготовка и на достатъчно на брой контролни срещи може да се окаже голям проблем за тима по пътя му към "А" група.

След това поражение "синьо-белите" загубиха второто място в класирането, тъй като бяха изместени от тима на Раковски, който победи в Симитли местния Септември с 1:0 и успя да изпревари плевенчани с една точка. Спартак дори вече са четвърти, защото отборът на Банско, след служебната му победа над отказалия се Сливен, има вече равни точки със спартаклии, но са с по-добра голова разлика.

Преди двубоя в Етрополе стана ясно, че привлечения наскоро нападател Евгени Игнатов, който дойде от Видима-Раковски е освободен от тима. Този факт е меко казано странен предвид липсата на нападатели в отбора. След като Десислав Русев напусна в посока Свищов, а Станислав Краев е с травма в тима на практика остава само един играч в тази зона, а именно Владислав Василев. Ако от треньорското ръководство на Спартак се надяват, че с един нападател ще могат да постигнат поставената им цел - влизане в "А" група, това и лаиците във футбола могат да потвърдят, че няма как да стане.

Съставът на Спартак в мача: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Кристиян Григоров, Михаил Милчев, Иво Иванов, Любомир Иванов, Янислав Иванов, Владислав Василев, Ивайло Раденцов, Васил Шопов.

Добавено в: Събота, 02 Март 2013 18:25