20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак победи съгражданите от Сторгозия с 3:1

PostHeaderIcon Спартак победи съгражданите от Сторгозия с 3:1

След като вчера мистериозният все още спонсор на Спартак изплати част от декемврийските заплати на футболистите, то днес момчетата на Красимир Бислимов най-после успяха да изиграят и втората си контрола преди началото на пролетния полусезон. На помощното игрище на стадион "Плевен" играчите на Спартак сравнително трудно победиха своите съграждани от Сторгозия с 3:1. Лошият терен, както и все още недобрата физическа подготовка на "синьо-белите" предвид липсата на мачове доведе до доста равностойно първо полувреме, което дори изненадващо приключи с гол аванс за Сторгозия. Попадението отбеляза бившият играч на Спартак Цветомир Петков - Куки, който след фаул даде преднина за четвъртодивизионния отбор.

През втората част "синьо-белите" показаха, че все пак са по-стойностния тим и обърнаха развоя на мача. Равенството донесе отново след пряк свободен удар Ивайло Раденцов, след което възпитаниците на Краси Бислимов успяха да отбележат още два гола за крайното 3:1. Това е и първата победа за Спартак в предсезонната подготовка, след като в първия си спаринг плевенските футболисти направиха 0:0 при гостуването си на елитния Ботев (Враца).

Утре "синьо-белите" ще пътуват до Свищов, за да изиграят може би последния си контролен мач преди старта на двубоите в "Б" група. От 14.00 часа плевенчани ще срещнат домакините от Академик, които са един от водещите тимове в Северозападната "В" група. Припомняме, че именно при свищовлии премина голмайсторът на Спартак Плевен след есенния полусезон Десислав Русев, който дори вкара вече няколко попадения за новия си отбор.

Източник: spartak-pleven.bg

Добавено в: Петък, 22 Февруари 2013 17:35