0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак намали шансовете си за промоция след загуба от Нефтохимик

PostHeaderIcon Спартак намали шансовете си за промоция след загуба от Нефтохимик

Спартак Плевен загуби с 1:2 от Нефтохимик в най-важния си мач през есенния полусезон. По този начин плевенските футболисти намалиха шансовете си за промоция в "А" група. Независимо, че "синьо-белите" са втори след края на есенния полусезон, през пролетта им предстоят много трудни срещи, като момчетата на Красимир Бислимов ще трябва да играят навън с повечето от стойностните отбори в групата, а именно - с бургазлии, Светкавица, Спартак (Варна) и Чавдар (Етрополе). Не трябва да се подценяват и гостуванията на Любимец, Шумен и Видима-Раковски. Така че, на Спартак им предстои доста трудна пролет, като в крайна сметка загубените точки през първия полусезон на наш терен могат да се окажат решаващи в битката за първите две места в групата.

Иначе, днешната среща започна с равностойна и здрава битка в средата на терена, като чистите положения пред двете врати липсваха. Така се стигна до 32-ата минута, когато грешка в отбраната на Спартак беше наказана от Живко Петков, който останал сам срещу Антонов не пропусна да открие резултата.

Само седем минути по-късно "синьо-белите" се върнаха в мача, като Васил Шопов проби отляво и с хубав диагонален удар изравни - 1:1. Минута преди почивката Иво Иванов отправи хубав удар от фаул, но защитник на бургазлии изби в корнер.

И през второто полувреме играта продължи да бъде равностойна. Плевенските футболисти се опитаха да наложат надмощие, но безуспешно. Така се стигна до 89-ата минута, когато влезлият две минути преди това Велин Дамянов засече едно центриране с хубава странична ножица и донесе победата на гостите. И при това попадение на Нефтохимик защитата на плевенчани не действаше адекватно и това позволи на бургазлии да си тръгнат с победа.