27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак отпадна безславно за Купата на България след нов разгром от Черноморец

PostHeaderIcon Спартак отпадна безславно за Купата на България след нов разгром от Черноморец

Днес плевенските футболни фенове трябваше да преглътнат една от най-горчивите чаши, която техните любимци от Спартак са им поднасяли в историята на клуба. Плевенските футболисти претърпяха пълен крах в тазгодишното издание на турнира за Купата на България, като бяха размазани от бургаския Черноморец с общ резултат 9:0. В днешната среща-реванш момчетата на Красимир Бислимов понесоха нов разгром, като "акулите" ги победиха с 5:0 и с цели 9 безответни гола от двата мача продължават напред, а за Спартак остава да се борят за влизане в "А" група. Но с показаната напоследък игра "синьо-белите" изобщо не ги чака нищо добро в бъдеще, като се има предвид, че през пролетния полусезон те ще трябва да гостуват на почти всички отбори от горната половина на таблицата за класиране на втория футболен ешалон в България.

Иначе днешния мач общо взето протече, както и първия т.е. с почти пълното превъзходство на Черноморец. Първата опасност в срещата бе в 22-та минута, когато Венелин Филипов центрира в наказателното поле на Спартак, където Лъчезар Балтанов засече топката с глава, но резервния страж на плевенчани Васил Тодоров спаси. Няколко секунди по-късно Филипов стреля, но топката рикошира в крака на защитника на Спартак Милен Тодоров и срещна напречната греда.

Черноморец поведе в резултата в 23-та минута, когато юношата на тима Милчо Ангелов вкара своя дебютен гол в официален мач за „акулите“, след като от 13 метра прати топката във вратата на Васил Тодоров. Бургазлии удвоиха своята преднина в 31-та минута, когато Яник Боли се разписа с далечен шут по земя. Само седем минути по-късно в 38-та Румен Трифонов покачи резултата на 3:0 след удар от 25 метра.

В началото на второто полувреме Спартак можеше да отбележи почетен гол, като в 53-та минута Владислав Василев стреля, но Янко Георгиев спаси без проблеми. Черноморец поведе с 4:0 в 65-та минута, когато Венелин Филипов центрира в наказателното поле на Спартак, където Милчо Ангелов засече топката и я прати във вратата на Васил Тодоров за своя втори гол в мача.

В 87-та минута вратарят на Спартак Тодоров изби лошо топката и това позволи на Педро Мендеш да вкара за 5:0. По този начин Черноморец се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България.