20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак сдаде първото място след 0:0 в Каварна

PostHeaderIcon Спартак сдаде първото място след 0:0 в Каварна

Плевенският Спартак направи второ поредно нулево равенство, след като в мач от предпоследния есенен кръг завърши 0:0 в Каварна с местния Калиакра. По този начин плевенчани загубиха водачеството в "Б" група, тъй като в друг двубой от този 12-ти кръг преследвачите от Нефтохимик разбиха Сливен с 5:0 и с равни точки, но с по-добра голова разлика бургазлии излязоха начело. Така предстоящото дерби между двата тима в Плевен ще покаже кой ще бъде есенен шампион в дивизията. В други срещи, които се играха днес и бяха от значение за челото на таблицата Раковски победи Пирин (Разлог) с 2:1 и е вече само на три точки за двата водача, а в Търговище Светкавица и Чавдар (Етрополе) не се победиха и също приключиха 0:0. Изненадата на кръга падна във Варна, където Спартак продължи слабото си представяне и загуби от Любимец с 0:1, като по този начин се отдалечи от върха.

Двубоят в Каварна беше много равностоен, като на моменти домакините играха доста грубо, за могат да спрат набезите на нападателите на Спартак. За пореден път атаките на "синьо-белите" се оказаха беззъби, като във втори пореден мач момчетата на Красимир Бислимов не могат да отбележат гол. За разлика от двубоя със Светкавица старши-треньора на Спартак направи три промени в стартовия състав, като на мястото на Милен Тодоров, Любомир Иванов и Десислав Русев пусна Мариян Блажев, Станислав Иванов и Любомир Тодоров.

Трите промени не се оказаха особено печеливши, като отново играчите на плевенския тим не успяха да намерят верния път към вратата на съперника. В началото на първото полувреме плевенските футболисти пропуснаха две положения, а този на домакините пропиля едно. В последните 15-ина минути на първата част Калиакра заиграха по-нападателно и принудиха "синьо-белите" да се приберат в собствената половина. До почивката резултатът не бе променен, като домакините изпуснаха още две положения пред вратата на Антонов.

През вторите 45 минути в игра за Спартак влязоха Любчо Иванов на мястото на Янислав Иванов, а Десо Русев замени Ивайло Раденцов. Срещата продължи в духа на първата част, като до края нито един от двата тима не можа да вземе надмощие и логично в края резултатът беше 0:0. Домакините получиха 4 жълти картона, а за Спартак в жълто бяха декорирани Станислав Иванов и Петър Ванков.

Така в следващия 13-ти кръг, на 28 ноември (сряда) в Плевен в пряк сблъсък за първото място един срещу друг ще се изправят Спартак и Нефтохимик, като на бургазлии ще е необходим и равен, за да запазят водачеството в групата преди зимната пауза. Срещата е с начален час - 14.30.

Съставът на Спартак Плевен срещу Калиакра: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Михаил Милчев, Мариян Блажев, Иво Иванов, Ивайло Раденцов (Десислав Русев), Станислав Иванов, Янислав Иванов (Любомир Иванов), Васил Шопов, Любомир Тодоров.

Добавено в: Неделя, 18 Ноември 2012 17:31