20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Безидеен Спартак загуби първи точки на собствен терен (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Безидеен Спартак загуби първи точки на собствен терен (+СНИМКИ)

Спартак Плевен цял мач не успя да се справи с "опълчението" на гостите от Светкавица и закономерно загуби първите си точки на собствен терен през този сезон. На моменти безидейната и хаотична игра на плевенчани ставаше лесна плячка за коравия тим от Търговище и гостите заслужено си заминаха с точка - 0:0. Момчетата на Красимир Бислимов проспаха цяло първо полувреме, а през второто се втурнаха да вкарват гол, но липсата на голмайстори за пореден път се оказа ахилесовата пета за "синьо-белите". Светкавица показа много добра игра в защитен план и почти не даде особени възможности за домакините да отбележат. Като се изключат 2-3 положения през втората част пропилени от Любомир Иванов и Цветомир Панов, Спартак не успя да затрудни особено стража на Светкавица Мирослав Григоров. Най-хубавото от това реми за плевенчани беше резултата в Каварна между Калиакра и Нефтохимик - 2:1, който не само остави Спартак на върха в "Б" група, но и увеличи техния аванс пред бургазлии на 2 точки.

Двубоят започна равностойно, като гостите от Светкавица още в началото показаха, че не са дошли в Плевен да загубят. Даже в първите 5-10 минути те владееха по-често топката и не даваха възможност за Спартак да се организират в нападение. Постепенно плевенчани взеха инициативата и погледнаха по-сериозно към вратата на търговишкия тим. Така за три минути между 21-ата и 23-ата "синьо-белите" имаха две положения, като първо Любчо Иванов стреля от фаул, но стражът на гостите хвана, а малко след това Ивайло Раденцов пробва хубав шут от около 30 метра, но отново Григоров беше на висота и макар и трудно отрази шута.

От тук до края на мача гостите се прибраха в своята половина и имаха само няколко опита за контраатаки, но неуспешно. Плевенчани продължаваха да атакуват, като в 35-ата минута Десо Русев отправи параболичен удар, но кълбото мина над гредата. Отново той в 42-ата шутира, но отново ударът му не намери очертанията на вратата на гостите. Най-интересното положение стана минута преди почивката, когато Янислав Иванов се пребори с двама защитника вдясно в наказателното поле, пусна към Любомир Иванов, но бранител скочи и изби топката в корнер точно преди Иванов да я насочи към мрежата.

Веднага след таймаута старши-треньора на Спартак Краси Бислимов се опита да усили фланговата атака на тима, като пусна Станислав Иванов на мястото на Янислав Иванов. Крилото на плевенчани действително раздвижи нападението, като беше в основата на доста от най-добрите положения за "синьо-белите". Най-фрапиращото от тях се случи в 67-ата минута, когато именно Станислав Иванов напредна отдясно и отправи хубаво центриране в наказателното поле, като там непокрития Любчо Иванов тресна хубав и силен шут, но вратаря на Светкавица с акробатичен плонж спаси.

Две минути след това гостите създадоха и най-чистото си положение, като техен нападател остана сам вляво шутира, но не уцели рамката на вратата. Бислимов направи още две промени, като пусна Любомир Тодоров и Станислав Краев, на мястото на Русев и Л. Иванов, но и влезлите играчи не направиха почти нищо, за да променят развоя на срещата.

В 80-ата минута дойде ново хубаво положение за Спартак, като дясния бек Цветомир Панов направи рейд отдясно, излъга трима бранители на гостите, но стигайки на два-три метра от вратата вместо да стреля потърси подаване, което беше блокирано от хвърлилият се страж Григоров. В тези минути "синьо-белите" имаха и претенции за дузпа за фаул срещу Иво Иванов в пеналта, но главния рефер Александър Костадинов остана безмълвен.

Така "опълчението" на гостите се оказа печелившо и Светкавица си тръгна със спечелена една точка, която може в края на сезона да се окаже скъпоценна. За Спартак остана утехата, че все пак продължават да са водачи в групата.

В следващия кръг плевенчани ще бъдат гости на Калиакра, които в този кръг спряха устрема на Нефтохимик. Мачът се очертава да бъде доста труден и до голяма степен ще отреди позициите на Спартак и Нефтохимик преди супер дербито между двата тима в последния есенен кръг. Срещата в Каварна е на 18 ноември (неделя) от 14.30 часа.

Съставът на Спартак в двубоя със Светкавица: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Милен Тодоров, Михаил Милчев, Янислав Иванов (46 - Станислав Иванов), Иво Иванов, Ивайло Раденцов, Васил Шопов, Любомир Иванов (75 - Станислав Краев), Десислав Русев (64 - Любомир Тодоров).

Добавено в: Неделя, 11 Ноември 2012 18:01