20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Нови победи за Сторгозия и Мизия (Кнежа)

PostHeaderIcon Нови победи за Сторгозия и Мизия (Кнежа)

Сторгозия (Плевен) и Мизия (Кнежа) записаха нови победи в първенството на "А" Областна футболна група. В срещи от 11-ия кръг плевенчани разбиха Градище 1932 с 8:2, а Мизия много трудно спечели гостуването си на Спартак (Койнаре) с минималното 1:0. Двубоят между Градище и Сторгозия се игра на неутралния терен в град Левски, поради изтърпяването на наказание от лишаване от домакинство за 2 мача на тима на Градище. Така два кръга преди голямото дерби в групата между "зелените" и Мизия двата тима продължават да мачкат своите противници и вече имат по 33 точки след постигнати 11 поредни победи.

Третият в класирането Левски (Брест) загуби нови точки, след като направи 2:2 вкъщи срещу стабилния тим на Ювентус (Малчика). Все пак брестенчани удържат третото място с 23 пункта, но са само на точка пред четвъртия Червена звезда (Глава), които също не успяха да спечелят в този кръг и завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Тръстеник (Долна Митрополия).

Отборът от Буковлък Ракета-1111 явно е в доста добра моментна форма, тъй като в 11-ия кръг постигна своята трета поредна победа. Буковлъшките футболисти спечелиха в истинско голово шоу гостуването си на Светослав (Лепица) с 5:4 и с 15 точки вече стабилно се укрепиха на шестата позиция във временното класиране.

В предпоследния есенен кръг на 10 ноември (събота) от 14.00 часа Сторгозия ще гостуват отново, този път на 12-ия ФК Пордим. Мизия (Кнежа) ще домакинстват на предпоследния Градище 1932, а в село Глава феновете ще бъдат свидетели на дербито между третия и четвъртия - Червена звезда (Глава) срещу Левски (Брест).