20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Червен бряг натупа Чавдар в Троян и ще зимува втори в Северозападната "В" група

PostHeaderIcon Червен бряг натупа Чавдар в Троян и ще зимува втори в Северозападната "В" група

Отборът на ОФК Червен бряг записа разгромна победа в последния есенен кръг на Северозападната "В" група. В Троян "партизаните" разнищиха своите домакини от Чавдар, като има вкараха шест безответни гола за крайното 6:0. Така червенобрежани ще зимуват на втората позиция в подреждането, като изостават на 4 точки зад лидерите от Локомотив (Мездра), които в този кръг победиха доста трудно Гигант в Белене с 2:0. Другите два отбора от Плевенска област се представиха различно в този 11-ти кръг. Ситомир (Никопол) измъкна равен 2:2 в Белоградчик от местния Балкан, а Левски 2007 допуснаха поражение с 4:1 при визитата си на Ботев (Козлодуй).

В двубоя в Троян гостите от Червен бряг още до 39-ата минута вече водеха с 5:0. Стефан Христов откри резултата в 19-ата минута. В 30-ата Петьо Славчев удвои, а 4 по-късно Христов добави нов гол. Отново той се разписа в 36-ата минута, оформяйки своя хеттрик. В 39-ата минута Милен Тонев покачи на 5:0. След почивката Стефан Христов вкара своя четвърти гол в мача, за да оформи разгромната победа за Червен бряг - 6:0.

В град Белене "железничарите" от Мездра бяха на косъм от загубата на две точки, но все пак в края на срещата успяха да изкопчат победа с 2:0 над Гигант. Преди почивката двата отбора се хвърлиха в люта битка, но голове не паднаха. Развръзката настъпи в самия край на мача. В 84-ата минута Иван Редовски откри резултата за Локомотив, а в последните секунди Петър Златков фиксира крайното 2:0.

В Белоградчик на Ситомир (Никопол) не стигна една минута, за да си тръгнат с ценна победа. В 22-ата минута Стефан Димитров откри резултата в полза на гостите. В 68-ата минута обаче Цветан Лазаров вкара за Балкан и изравни. Само 9 минути по-късно обаче Валентин Ванов отново изведе Ситомир напред в резултата. До крайното 2:2 се стигна в последната минута на срещата, когато точен бе Антон Борисов.

Добре представящият се до момента тим на Левски 2007 този път трябваше да преклони глава при гостуването си в Козлодуй на Ботев. Левчани бяха надиграни от отбора от крайдунавски град и загубиха с 4:1. Домакините откриха резултата още в 7-ата минута, когато точен бе Емануел Борисов. В 18-ата Георги Иванов удвои преднината на Ботев, а в 32-ата Ивайло Павлов сложи точката на спора с трети гол. Все пак до почивката домакините стигнаха до още едно попадение, дело отново на Георги Иванов в 41-ата минута. В 86-ата минута Тихомир Трифонов вкара почетното попадение за гостите от град Левски.

Добавено в: Понеделник, 05 Ноември 2012 13:29