20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ В луд мач с шест гола Спартак измъкна равен в Раковски

PostHeaderIcon В луд мач с шест гола Спартак измъкна равен в Раковски

Предварителните очаквания за много труден мач при гостуването на Спартак Плевен в Раковски на местния тим се оправдаха напълно. В днешния двубой на стадион "Георги Раковски" се развихри истинско голово шоу, което за малко да донесе втора загуба за плевенчани. Въпреки, че "синьо-белите" лесно поведоха с 2:0, то домакините изобщо не се предадоха и дори обърнаха развоя на мача, като с три поредни попадения направиха края на срещата инфарктен. В последните секунди на даденото от съдията продължение спартаковци все пак се добраха до скъпоценната точка, която ги остави на върха в "Б" група, на точка пред втория Нефтохимик, които в този 10-ти кръг победиха вкъщи Шумен с 2:0 и вече усилено дишат във врата на "синьо-белите".

Иначе срещата започна по възможно най-добрия начин за Спартак. Момчетата на Красимир Бислимов още в 16-ата минута вече имаха преднина от два гола. Първо в 15-ата минута след грешка на Енчев от домакините, Ивайло Раденцов се разписа за 1:0, а секунди по-късно защитниците на Раковски допуснаха нов провал в отбрана и Любомир Иванов даде надеждна преднина на своя тим - 2:0. В 26-ата минута след ъглов удар домакините се добраха до първо попадение в мача, което беше отбелязано от Георги Стоянов.

След почивката вместо да решат мача в своя полза футболистите на Спартак дадоха инициативата на домакините, които максимално се възползваха от това. В 56-ата минута Иван Площаков изравни резултата. Само 10 по-късно Цветан Павлов доведе нещата до пълен обрат и направи задачата на "синьо-белите" поне за равен много сложна. До края срещата вървеше към второ поражение за плевенския тим, но в даденото от главния рефер Драгомир Стойков продължение след корнер и разбъркване в наказателното поле на Раковски плевенчани измъкнаха равния - 3:3.

В следващия 11-ти кръг Спартак ще имат ново важно домакинство, този път срещу Светкавица, като мача е насрочен за 11 ноември (неделя) от 14.30 часа. Тимът от Търговище е трети в класирането с 19 точки, на 4 зад плевенчани.

Добавено в: Неделя, 04 Ноември 2012 20:19