27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Черноморец обезсмисли реванша за Купата, след като разгроми Спартак с 4:0

PostHeaderIcon Черноморец обезсмисли реванша за Купата, след като разгроми Спартак с 4:0

Спартак Плевен допусна цели четири гола в първата среща от 1/16-финалите от турнира за Купата на България срещу Черноморец (Бургас). Така бургазлии обезсмислиха реванша край морето в края на този месец. Срещата се игра на много тежък и подгизнал терен на градския стадион в нашия град. През почти целия двубой "акулите" бяха по-класния отбор и заслужено триумфираха в края. Плевенчани излязоха с почти основния си състав, като само Десислав Русев отсъстваше в стартовите 11 играчи, като на неговото място в игра се включи Станислав Краев. Гостите поведоха в 41-ата минута, когато Гаел Нлундулу проби отдясно и центрира по земята към Преслав Йорданов и бившия играч на плевенчани засече с крак топката за 0:1.

В последната минута на полувремето след изпълнение на ъглов удар Георги Терзиев с глава удвои преднината на своя отбор - 0:2. Така още до почивката Черноморец реши двубоя.

След подновяването на играта Спартак се опитаха да променят развоя на срещата, но нелепи грешки в отбраната доведоха до нови две попадения в тяхната врата. Първо в 56-ата минута Петър Ванков сгреши, Преслав Йорданов открадна топката и стреля от границата на наказателното поле, вратарят Станослав Антонов спаси, но Даниел Младенов добави отблизо за 0:3.

Седем минути преди края стражът на "синьо-белите" Антонов на свой ред сбърка, като изпусна топката при центриране и резервата на гостите Уатара я вкара в мрежата за крайното 0:4. По този начин момчетата на Красимир Бислимов почти на 100 процента ще отпаднат от по-нататъшно участие в надпреварата и ще могат да се концентрират върху основната си цел през този сезон, а именно влизането в "А" група.

Спартак Плевен игра в следния състав: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Милен Тодоров (72 - Мариян Блажев), Михаил Милчев (36 - Кристиян Григоров), Янислав Иванов, Иво Иванов (46 - Станислав Иванов), Ивайло Раденцов, Васил Шопов, Станислав Краев, Любомир Иванов

Добавено в: Четвъртък, 01 Ноември 2012 16:51