20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ 10 от 10 за Сторгозия и Мизия (Кнежа)

PostHeaderIcon 10 от 10 за Сторгозия и Мизия (Кнежа)

Лидерите в "А" Областна футболна група Сторгозия и Мизия-2005 (Кнежа) продължават победния си ход в първенството. В поредния 10-ти кръг двата отбора записаха десетия си пореден успех и са на върха в подреждането с пълен актив от по 30 точки. В този кръг най-интересен се очертаваше да бъде двубоя в Кнежа, където местния тим трябваше да срещне третия Левски (Брест) в дербито на групата. Мачът, обаче не беше особено равностоен и домакините записаха класическа победа с 3:0. Така брестенчани вече изостават от водачите на цели 8 точки. Плевенският Сторгозия очаквано нямаше проблеми при домакинството на Спартак (Койнаре) и този път вкара "само" пет гола за крайното 5:0.

Продължават и стабилните изяви на футболистите от Ювентус (Малчика) и Червена звезда (Глава). В този кръг двата тима записаха домакински победи, съответно срещу Тръстеник (Долна Митрополия) с 2:0 и Единство (Долни Дъбник) с 2:1. Така съставът от Малчика е четвърти с 19 спечелени точки, а тимът от село Глава е пети с точка по-малко.

Ракета-1111 от Буковлък се поздрави с втори пореден успех, като в този кръг победи вкъщи Ботев (Комарево) с 2:1 и се изкачи на 6-та позиция с 12 точки, колкото има и седмия Борба (Шияково), но Ракета има по-добра голова разлика. Отборът от Шияково в последния си двубой направи равен като домакин 1:1 със Светослав (Лепица).

В аусайдерското дерби в Пордим местния тим и гостите от Градище 1932 направиха зрелищен мач с осем гола, но не можаха да се победят и приключиха реми - 4:4.

Тази събота, 3 ноември, от 14.00 часа предстоят мачовете от поредния 11-ти кръг в "А" Областна група. Лидерите в първенството ще имат сравнително леки гостувания. Вторият Мизия (Кнежа) ще има визита в Койнаре на осмия Спартак, а водачът Сторгозия ще пътува до Градище за среща с местния тим, които са 11-ти.

Интересно дерби се очертава в село Брест където един срещу друг ще се изправят местния Левски, които са трети и четвъртия Ювентус (Малчика).