20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Червен бряг смаза Балкан, Левски 2007 надделя над Гигант в областното дерби

PostHeaderIcon Червен бряг смаза Балкан, Левски 2007 надделя над Гигант в областното дерби

Продължава доброто представяне на ОФК Червен бряг в първенството на Северозападната "В" група. В поредния 10-ти кръг червенобрежани разбиха гостуващия тим на Балкан (Белоградчик) с 6:1, независимо от това, че през последните 33 минути те играха с човек по-малко. Така "партизаните" не престават да дишат във врата на водача в лигата Локомотив 1929 (Мездра), като са само на 4 точки зад "железничарите". В друг интересен мач от кръга в град Левски местния отбор надви гостите от Гигант (Белене) с 2:0 в пореден областен сблъсък. С тази си победа левчани изпревариха беленчани, като вече са пети с 16 точки, колкото има и Гигант, но Левски 2007 има по-добра голова разлика.

Срещата в Червен бряг започна шеметно за домакините, които още до 8-ата минута вече водеха с 3:0. Първо 30 секунди след началния сигнал Петьо Славчев откри резултата, 5 минути по-късно Стефан Христов удвои. В 8-ата минута резултата стана класически, след като Дилян Димитров отбеляза отсъдената дузпа.

В 40-ата минута с ефектен гол отново Димитров покачи на 4:0. В 57-ата минута голаджията на домакините беше изгонен за втори жълт картон. Това позволи на гостите от Белоградчик да върнат едно попадение. В 62-ата минута обаче Стефан Христов с втория си гол в мача направи 5:1, а крайният резултат оформи с дежурното си попадение Милен Тонев в 84-ата минута.

На областното дерби в град Левски до почивката не се случи почти нищо интересно, като двата тима приключиха полувремето без да си отбележат гол - 0:0. След таймаута домакините натиснаха и резултата не закъсня. В 52-ата минута Камен Станчев откри головата сметка за Левски 2007, а в 85-ата минута отново той оформи крайното 2:0.

Четвъртият тим от Плевенска област - Ситомир (Никопол) се издъни в този кръг, като падна безславно вкъщи с 1:3 от добрия отбор на Ботев (Козлодуй). Гостите откриха резултата в 15-ата минута с попадение на Генади Петров. 10 по-късно Георги Павлов покачи на 2:0, а в 60-ата минута Ивайло Павлов вкара трети гол за Ботев. Почетното попадение за Ситомир падна в 68-ата минута и бе дело на Крум Георгиев.

В този 10-ти кръг водачите от Локомотив (Мездра) вкараха 5 безответни попадения в мрежата на гостите от Дунав (Селановци) и по този начин ще зимуват на върха в групата, тъй като кръг преди края на есенния полусезон имат 4 пункта аванс пред втория ОФК Червен бряг.

В последния есенен кръг Червен бряг ги чака сравнително леко гостуване на осмия Чавдар в Троян. В Белене местните фенове ще станат свидетели на сблъсъка между местния Гигант и лидера Локомотив (Мездра), а Левски 2007 ще има трудно гостуване в Козлодуй на Ботев. Ситомир (Никопол) също ще трябва да играят навън, като те ще имат визита в Белоградчик за аутсайдерско дерби срещу Балкан.

Всички срещи от 11-ия кръг са насрочени за 4 ноември (неделя) от 14.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 29 Октомври 2012 11:45