20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак Плевен взе дербито с варненските си съименници и се бетонира на върха

PostHeaderIcon Спартак Плевен взе дербито с варненските си съименници и се бетонира на върха

Спартак Плевен изкова заслужена, макар и минимална победа с 1:0 в дербито на 9-ия на "Б" група срещу варненските си съименници и така са бетонира на върха с цели три точки в повече пред Нефтохимик (Бургас). Днес момчетата на Красимир Бислимов изиграха добър мач, като варненци можеха да си тръгнат от Плевен с повече от един гол в собствената си врата. Победното попадение вкара в 20-ата минута от дузпа опитния плеймейкър Ивайло Раденцов. През втората част плевенчани могат да съжаляват за пропуснатата по-изразителна победа, защото в последните 10-15 минути на срещата непростими пропуски направиха влезлите като резерви Станислав Иванов и Любомир Тодоров. Гостите се отчетоха с две по-сериозни слизания към Антонов през първото полувреме, но стражът на домакините беше на своето място и не позволи топката да навести неговата мрежа. След почивката "синьо-белите" тотално надиграха своите съперници и заслужено триумфираха в края.

Срещата не беше от най-качествените, но и мокрия терен допълнително затрудни двата състава. Плевенчани започнаха малко по-добре, като владееха повече топката и достигаха по-лесно до вратата на Генко Славов. В 11-ата минута дойде и първото по-сериозно положение, когато Янислав Иванов стреля добре от границата на наказателното поле, но топката премина встрани на варненската врата.

Така дойде 19-ата минута, когато беше отсъден пряк свободен удар за домакините. Зад топката застана Ивайло Раденцов, който отправи хубав фалцов удар, но топката преминавайки над построената стена беше отклонена с ръка от играч на варненци и съдията Георги Кабаков отсъди 11-метров наказателен удар. Отново опитния Раденцов се нагърби с изпълнението на дузпата и той не сгреши - 1:0. След попадението гостите от Варна заиграха малко по-отворено и нападателно и достигнаха за период от две минути до две опасности пред вратата на Спартак Плевен.

Първо в 26-ата минута Георги Станчев надбяга защитата на плевенчани, но се забави и отправения от него сравнително лек шут беше уловен от Антонов. Минута по-късно отново Станислав Антонов се намеси с вещина, след като изби много силен удар на Беадир Беадиров, който беше оставен непокрит в пеналта на "синьо-белите". До края на полувремето нямаше почти нищо интересно пред двете врати, плевенчани спряха устрема на своите гости и се прибраха на почивката с гол аванс - 1:0.

След антракта домакините заиграха много по-силно и организирано, като започнаха да редуват атака след атака към противниковата врата. Гостите, като че ли започнаха да отпадат физически и през тази втора част бяха надиграни тотално от плевенските си съименници. Пет минути след почивката Михаил Милчев тресна хубав удар отляво, след меле пред вратата на "соколите", но шутът му беше отразен от Славов. В 61-ата Ивайло Раденцов изпълни хубаво един фаул пред полето на варненци, но ударът премина на сантиметри до гредата.

В 65-ата минута на двубоя треньорът на Спартак Плевен Красимир Бислимов трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Иво Иванов получи контузия и той беше заменен от Станислав Иванов. Травмата на опитния Иванов и неговата замяна не се отрази по никакъв начин на статуквото на терена. Домакините продължиха да нападат, като на няколко пъти нападателите на плевенчани оставаха сами срещу вратаря на гостите, но така и не можаха да го преодолеят.

В 69-ата минута Станислав Краев остана непокрит вдясно, напредна в полето на варненци, но излезлия вратар успя да се хвърли в краката му и да блокира неговия удар. Десет по-късно влезлия Станислав Иванов пробва шут, но той също мина встрани. В 82-ата Любчо Иванов направи добър рейд, влезе в полето пред Славов и стигайки почти до аутлинията пусна топката към точката на дузпата, там Васил Шопов шутира, но кълбото се отби от ръката на паднал бранител на гостите. Претенциите на Спартак Плевен за дузпа, този път останаха без последствия.

Плевенските футболисти продължиха с атаките и в 84-ата минута резервата Любомир Тодоров открадна една топка, подаде вляво на Раденцов, който без забавяне намери Станислав Иванов абсолютно сам на границата на вратарското поле. Крилото нанесе силен удар, но отново топката мина близко до дясната греда. Две минути преди края изнесените напред играчи на Спартак Варна, с цел изравняване, бяха изненадани, като при една контраатака Васил Шопов намери с хубав пас Любомир Тодоров зад защитата на гостите. Той напредна, но се засуети и вместо да вкара второ попадение, топката му беше открадната в последния момент от бранителите на "соколите".

В даденото от съдията 3-минутно продължение варненци не направиха почти нищо и Спартак Плевен спечели много важна победа по пътя към "А" група. Плевенчани вече са твърдо на върха с 22 точки, с 3 повече от втория Нефтохимик и с 5 пред Спартак Варна и Чавдар (Етрополе). В следващия 10-ти кръг на "синьо-белите" предстои тежко гостуване на Раковски, като двубоя ще бъде на 4 ноември (неделя) от 14.30 часа.

Съставът на Спартак Плевен в този двубой: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Милен Тодоров, Михаил Милчев, Иво Иванов (65 - Станислав Иванов), Любомир Иванов, Янислав Иванов, Станислав Краев (78 - Любомир Тодоров), Ивайло Раденцов, Васил Шопов (89 - Кристиян Григоров)

Добавено в: Събота, 27 Октомври 2012 18:30