27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Втора загуба за Червен бряг, тимът вече на 4 точки зад лидера Локомотив (Мездра)

PostHeaderIcon Втора загуба за Червен бряг, тимът вече на 4 точки зад лидера Локомотив (Мездра)

ОФК Червен бряг допусна втора загуба от началото на първенството в Северозападната "В" група. Вчера "партизаните" загубиха при гостуването в Козлодуй на Ботев с 2:1 в среща от поредния 9-ти кръг на шампионата. Така червенобрежани се отдалечават от лидера в подреждането Локомотив (Мездра), като вече са на 4 точки зад "железничарите", които в този кръг победиха в град Левски местния отбор с 2:1. Загубата, като че ли не е изненадваща, като се има предвид, че през седмицата Червен бряг изиграха още два двубоя - хикс 1:1 в контрола с елитния Литекс и победа със 7:2 над Левски 2007 в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Явно натоварената програма е дала своето отражение и футболистите от Червен бряг трябваше да си тръгнат от Козлодуй със загуба в един от важните мачове през този сезон.

Иначе двубоя в крайдунавския град се развиваше успешно за гостите до почивката, когато Червен бряг водеше с 1:0 след гол на Петьо Славчев в 33-ата минута. След таймаута, обаче умората в редиците на "партизаните" си каза своята дума и домакините от Козлодуй успяха да изравнят, а след това и да направят пълен обрат в срещата.

В същото време Локомотив (Мездра) спечелиха много трудна, но важна победа при визитата си на Левски 2007 с 2:1 и по този начин се утвърдиха на върха в таблицата. Петър Златков откри за "железничарите" в 16-ата минута, но в 27-ата Ивайло Иванов изравни за тима от град Левски. 5 минути преди края на първата част Емил Манолов вкара нов гол за гостите, който се оказа и победен. През втората част попадения не бяха отбелязани.

В поредното областно дерби в Белене се срещнаха отборите на Гигант и Ситомир (Никопол). Тук дерби, обаче нямаше тъй като домакините спечелиха убедително с 3:0 и вече са пети с 16 точки, докато гостите от брега на река Дунав са осми със само 8 пункта. Гигант откриха резултата чрез Чавдар Върбанов, а до почивката Калоян Ченков удвои. След паузата мачът се доиграваше, а Ивайло Димитров оформи класическото 3:0 в полза на беленчани.

След изиграването на двубоите от 9-ия кръг начело е Локомотив (Мездра) с 25 точки, пред ОФК Червен бряг - с 21, Академик (Свищов) - 19, Ботев (Козлодуй - 17, Гигант (Белене) - с 16 пункта и т.н.

В следващия 10-ти предпоследен за полусезона кръг ще има ново областно дерби. В град Левски феновете на местния тим ще бъдат свидетели на интересен сблъсък между Левски 2007 и Гигант (Белене). Двата отбора играят сполучливо през този сезон и мачът се очаква да бъде оспорван и интересен. В Никопол Ситомир ги чака тежък двубой срещу четвъртия Ботев (Козлодуй), а на Червен бряг предстои нова напрегната откъм мачове седмица. Първо в сряда, 24 октомври те ще излязат в среща от турнира за Купата на АФЛ срещу четвъртодивизионния Ера в Севлиево, а в неделя ще имат домакинство от поредния кръг на Северозапад срещу слабаците от Балкан (Белоградчик).

Всички срещи от 10-ия кръг са насрочени за 28 октомври (неделя) от 14.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 22 Октомври 2012 10:01