20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Победи за Червен бряг и Левски 2007 в двете областни дербита

PostHeaderIcon Победи за Червен бряг и Левски 2007 в двете областни дербита

В поредния 8-ми кръг от първенството на Северозападната "В" група футболистите на ОФК Червен бряг и Левски 2007 успяха да спечелят двете областни дербита. Червенобрежани победиха Гигант (Белене) с 3:1 и излязоха начело в класирането, макар и за кратко, тъй като временния лидер до момента, Локомотив 1929 (Мездра) ще изиграе своя мач в четвъртък, 18 октомври с тима на Академик (Свищов). Отлагането на двубоя на мездренци се наложи поради участието на двата тима в турнира за Купата на България. Отборът от град Левски изненадващо успя да изкопчи победата с 1:0 при гостуването си в Никопол на Ситомир. Така доброто представяне напоследък на левчани ги изведе на петата позиция в подреждането.

В двубоя в Червен бряг домакините бяха пълновластни господари на терена, като Милен Тонев откри резултата в 32-ата минута. 5 минути след почивката отново той покачи на 2:0, а Георги Петков направи преднината на "партизаните" класическа в 75-ата минута, като засече центриране от корнер. В продължението на мача, при една от малкото си атаки, играчите на Гигант вкараха почетен гол, фиксирайки крайния резултат в мача - 3:1.

След този двубой Червен бряг поведоха в класирането в групата с 21 точки, а беленчани са шести с актив от 13 пункта.

В другото дерби на Плевенска област отборът на Левски 2007 успя да поведе в края на първото полувреме, като автор на гола стана Николай Младенов в 44-ата минута. През втората част опитът за изравнителен гол от страна на Ситомир се оказа неуспешен и тимът от Левски си тръгна с важна победа от крайдунавския град. След срещата Левски 2007 е на 5-о място в класирането с 13 точки, докато Ситомир е на 8-о с 8 точки.

В следващия 9-ти кръг временния лидер Червен бряг ще гостува на четвъртия Ботев (Козлодуй), като срещата се очертава да бъде доста оспорвана и до голяма степен ще покаже, дали червенобрежани ще имат сили да се преборят за първото място в шампионата на Северозапад. Левски 2007 пък ги чака трудна битка срещу "железничарите" от Мездра, като факта, че левчани са в добра моментна форма прави двубоя също доста интересен.

И в този кръг ще бъдем свидетели на областно дерби. В него един срещу друг се изправят Гигант и Ситомир, като домакини ще бъдат играчите от Белене. Всички срещи от този кръг са насрочени за 21 октомври, неделя от 16.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 15 Октомври 2012 13:56