20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ В здрав мач Спартак отстрани аматьорския Места след дузпи

PostHeaderIcon В здрав мач Спартак отстрани аматьорския Места след дузпи

В много здрав и напечен мач футболистите на Спартак Плевен победиха аматьорския Места с 6:4 след изпълнение на дузпи, в редовното време и продълженията резултатът беше 3:3. Така плевенчани се класираха за 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Домакините доказаха, че независимо от това, че са в средата на Югозападната "В" група не са отбор за подценяване и решението на старши-треньора на Спартак Красимир Бислимов да остави някои от титулярите в Плевен, а и липсата на Янислав Иванов, който е на лагер с младежкия национален отбор в Ловеч, можеше да изиграе лоша шега на "синьо-белите" и те преждевременно да напуснат надпреварата.

В хода на двубоя домакини на три пъти излизаха напред в резултата, като Спартак успяваха да изравнят. В герои за плевенския тим се превърнаха двойката нападатели в тази среща, Станислав Краев и Владислав Василев. Първият заби два гола, а втория добави гол и асистенция, като също така беше точен и от точката за изпълнение на наказателен удар в края на мача. Първо в 15-ата минута Георги Самокишев откри резултата за Места, след центриране от корнер. Само две минути по-късно Станислав Краев бе изведен зад защитата на домакините и успя да изравни - 1:1. В 27-ата Димитър Парасков бе точен за 2:1. Така почивката дойде с гол аванс за аматьорския тим.

В началото на втората част Влади Василев бе оставен непокрит и изравни. 15 минути преди края Места отново излезе напред в резултата след гол на Костадин Ряхов за 3:2. Вратарят на Спартак Васил Тодоров не изчисти добре една топка, тя попадна в Ряхов, който с бомбен шут отново изведе Места напред. Четири минути преди края на срещата тарана Владислав Василев изведе отлично Краев зад защитата и нападателят на "синьо-белите" вкара важния трети гол за 3:3 в редовното време.

В последвалите две продължения по 15 минути двата тима по-скоро внимаваха да не допуснат грешка в защита, отколкото да търсят решаване на двубоя и така се стигна до изпълнение на дузпи. При тях момчетата на Красимир Бислимов показаха по-здрави нерви и спечелиха с 6:4. За Спартак точни от бялата точка бяха Ивайло Раденцов, Владислав Василев и Васил Шопов, а за тима от Хаджидимово - само Крушовски не сгреши.

Така след тази измъчена победа Спартак Плевен ще очакват своя противник в първия редовен кръг от турнира за Купата на България, като жребият за 1/16-финалите в надпреварата ще се тегли на 18-и октомври 2012-а година (четвъртък). Припомняме, че от този кръг вече ще се включат и отборите от "А" група.

Добавено в: Неделя, 14 Октомври 2012 08:03