20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ И Ситомир не можа да спре Локомотив (Мездра)

PostHeaderIcon И Ситомир не можа да спре Локомотив (Мездра)

И никополският Ситомир не можа да спре победния ход на Локомотив 1929 (Мездра) в Северозападната "В" група. В среща от 7-ия кръг никополци загубиха домакинството си срещу "железничарите" с 0:3, като по този начин не можаха да помогнат на друг отбор от плевенска област, а именно Червен бряг да изпреварят своите конкуренти от Мездра и да покорят върха в групата. Независимо, че "партизаните" надделяха в областното дерби в град Левски срещу местния отбор с 3:2, те все още са на една точка зад временния лидер Локомотив.

В мача в Никопол мездренските "железничари" достигнаха с лекота до успеха и дори можеха да бият и с по-изразителен резултат. Локомотив поведоха с ранен гол в 5-ата минута, когато Петър Златков вкара, възползвайки се от извеждащ пас от дълбочина. 20 минути по-късно топката за втори път навести мрежата на никополския страж Тръстениклиев. Голът отбеляза Иван Мишев.

Единствената си добра атака ситомирци проведоха малко преди почивката, но пропуснаха да отбележат гол. През второто полувреме отборът на Локомотив отново държеше инициативата. Интригата окончателно отпадна в 57-ата минута когато Златков с отличен шут от границата на наказателното поле вкара своя втори гол в срещата и направи резултата класически - 3:0.

В град Левски местният тим се бори много, но не успя да измъкне поне равен срещу силния тим на Червен бряг. Първо Ивайло Емилов изведе домакините напред в 6-ата минута, но шест по-късно Милен Иванов изравни. В 32-ата Стефан Христов отбеляза втори гол за гостите от Червен бряг, като при резултат 1:2 завърши и първото полувреме.

След почивката червенобрежани продължиха да атакуват, като им трябваха само две минути, за да може в 47-ата с втория си гол в мача Стефан Христов да даде комфортна преднина за своя тим. Левски се опитаха да се върнат в мача, като в 75-ата минута Емил Димитров вкара за 2:3, но силите им стигнаха само за почетна загуба.

Четвъртият тим от нашата област, беленския Гигант се наложи в този кръг с 2:0 над Трявна като домакин. Калоян Илиев изведе беленчани напред в резултата в 18-ата минута, а Пламен Сашков покачи на 2:0 две минути след почивката.

Така след 7-ия кръг Червен бряг са на 2-ро място с актив от 18 точки, Гигант са 4-ти с 13 пункта, Левски 2007 се намират на 6-та позиция със спечелени 10 точки, а Ситомир са 8-ми с 8 точки.

В следващия 8-ми кръг за трети пореден кръг ще бъдем свидетели на областно дерби. В този кръг дори дербитата ще бъдат две. В Червен бряг местният отбор ще посрещне Гигант (Белене), а в Никопол домакините от Ситомир ще се изправят срещу Левски 2007. Всички срещи ще се играят на 14 октомври (събота) от 16.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 08 Октомври 2012 14:19