27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Спартак надви Видима-Раковски с 2:1 след два гола на Янислав Иванов (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Спартак надви Видима-Раковски с 2:1 след два гола на Янислав Иванов (+СНИМКИ)

Спартак Плевен постигна шестата си победа от началото на първенството в "Б" група, след като днес надви с 2:1 севлиевския Видима-Раковски. В герой за плевенчани се превърна младежкият национал Янислав Иванов, който заби два гола в мрежата на гостите. Така "синьо-белите" окончателно окупираха върха в подреждането, като след загубата в този 7-ми кръг на варненския Спартак при гостуването им на Светкавица с 2:0, "синьо-белите" вече имат цели три точки аванс именно пред тима от Търговище. Момчетата на Красимир Бислимов постигнаха сравнително спокойна победа, като Яни Иванов вкара по едно попадение през първата и втората част на мача.

В края на срещата гостите се опитаха да изкопчат нещо повече от почетна загуба, след като Ангел Русев вкара от дузпа 4 минути преди финала на двубоя, но плевенските футболисти не допуснаха изненада и заслужено се поздравиха с успеха с 2:1.

Мачът започна вихрено за Спартак, като само две минути след началото Иво Иванов, останал непокрит в наказателното поле, можеше да открие, но хубавият му удар беше отразен с вещина от стража на гостите Николай Митев. Спартаковци продължиха да атакуват, като владееха повече топката, но сравнително трудно достигаха до голови позиции. Все пак в 16-ата минута след хубава флангова атака отдясно Ивайло Раденцов отправи меко центриране, което намери Янислав Иванов абсолютно сам на 2 метра от голлинията и младия халф на Спартак с глава мушна топката в опразнената врата - 1:0.

Две минути по-късно севлиевци направиха хубава контраатака, като след доста големи съмнения за засада, техен играч остана сам срещу Антонов, но вратарят на плевенчани парира шута му и топката излезе в корнер. Като цяло съдийската тройка с главен рефер Никола Атанасов от Велико Търново на моменти свиреше доста колебливо, като хората в жълто може би като цяло леко ощетиха Спартак със своите отсъждания.

Първата по-сериозна съдийска грешка беше в 20-ата минута, когато Яни Иванов се пребори за една спорна топка, излъга бранителя на Видима и оставайки сам фронтално срещу вратата на Митев беше съборен с ръце, но Атанасов показа само жълт картон за защитника на гостите. В 23-ата минута Ивайло Раденцов изпълни перфектно своя специалитет - пряк свободен удар, отправи хубав фалцов удар над стената, но отново вратаря на Видима Митев се хвърли и спаси.

До края на полувремето Видима-Раковски заиграха малко по нападателно, като стигнаха на два-три пъти до полето пред вратата на Спартак, но не успяха да създадат нещо по-сериозно. Така играчите на двата отбора се оттеглиха на почивка с гол аванс за Спартак - 1:0.

През втората част играта не се промени съществено. Спартак владееха повече топката, но темпото не беше много бързо и плевенчани така и не съумяваха да изненадат защитата на гостите. В 56-ата минута Красимир Бислимов направи първата си смяна, като пусна Станислав Краев на мястото на Русев. Краев заигра доста раздвижено напред, като откриваше добри свободни пространства за халфовете на домакините. Така се стигна и до второто попадение във вратата на Видима-Раковски. В 60-ата минута отново Янислав Иванов беше в центъра на събитията. 20-годишния юноша беше изведен с перфектен пас от Мариян Блажев зад гърба на защитниците на гостите, отправи техничен удар по земя и елиминирайки плонжа на вратаря направи 2:0.

След гола гостите, като че ли за момент се предадоха, като това беше използвано от спартаковци, които се хвърлиха в атака. Първо в 70-ата минута Любчо Иванов изпрати хубав шут извън наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри до лявата греда, а 13 минути по-късно левият бек на "синьо-белите" Мариян Блажев отново направи хубав рейд и след двойно подаване остана сам срещу вратаря на гостите, но беше спънат. В тази ситуация съдията прецени, че Вожда е симулирал и му показа жълт картон, вместо да покаже точката за изпълнение на наказателен удар.

Така се стигна до 87-ата минута, когато страничния съдия не отсъди 100-процентов ъглов удар за Спартак, последва атака за Видима, като Християн Кожухаров беше оставен сам вляво и за Цветомир Панов не остана нищо друго освен да го подкоси и тук този път съдията отсъди дузпа за гостите. Зад топката застана ветерана Ангел Русев, който не сгреши и намали на 2:1.

В останалите минути до края на мача момчетата на Красимир Бислимов действаха много умно и организирано и заслужено се поздравиха с победата след края на даденото 3-минутно продължение. Освен голмайстора Янислав Иванов, добър мач направи и Мариян Блажев, особено през второто полувреме, Иво Иванов игра стабилно в средата на терена, подпомогнат активно от другите двама полузащитници на тима Любомир Иванов и Ивайло Раденцов. Така Спартак все повече доказват, че ще бъдат един от основните претенденти за връщане в елита през този сезон.

Съставът на Спартак в мача с Видима-Раковски: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Мариян Блажев, Михаил Милчев, Янислав Иванов, Иво Иванов, Ивайло Раденцов (87 - Цветан Петров), Васил Шопов, Любомир Иванов (76 - Станислав Иванов), Десислав Русев (56 - Станислав Краев).

Добавено в: Неделя, 07 Октомври 2012 18:45