20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ В областното дерби Червен бряг разби Ситомир с 6:1

PostHeaderIcon В областното дерби Червен бряг разби Ситомир с 6:1

В среща от 6-ия кръг на Северозападната "В" група в областното дерби тимът на ОФК Червен бряг разнищи гостите от Ситомир (Никопол) с 6:1. След този успех червенобрежани продължават да следват плътно в класирането мездренския Локомотив, като са само на точка от върха. В този кръг "железничарите" също спечелиха убедително домакинството си на новаците от Чавдар (Троян) с 6:2 и запазиха лидерството си. Резултатът на срещата в Червен бряг откри Петьо Славчев още в 14-ата минута, а в 19-ата Стефан Христов удвои. С голове в 28-ата и 45-ата минута Славчев оформи своя хеттрик.

Останалите два гола за "партизаните" реализираха Петър Василев в 68-ата минута от дузпа и Калоян Тодоров в 87-ата минута. След тази загуба Ситомир се сринаха до 8-ма позиция в подреждането с актив от 8 точки, а Червен бряг са втори с 15.

Другите два представителя на Плевенска област се представиха добре в своите срещи. Продължават силните игри на Левски 2007, които в този кръг гостуваха в Трявна и постигнаха класическа победа с 3:0. Левчани решиха мача още до 12-ата минута, когато Ивайло Иванов вкара две попадения в рамките на 60 секунди. В 81-ата минута Младен Младенов оформи крайното 0:3. Така след 3 победи, 1 равенство и 2 загуби отборът от град Левски е четвърти със спечелени 10 точки.

Беленският Гигант пък е пети също с 10 точки, след като в последния си мач постигна равенство 1:1 на негостоприемния стадион в Горна Оряховица срещу местния Локомотив. Беленчани обаче имат по-лоша голова разлика от Ситомир. Гостите от Белене успяха да излязат напред в резултата в 54-ата минута чрез Георги Георгиев. В 73-ата Йордан Петров се разписа и донесе точка за "железничарите".

В следващия 7-ми кръг предстои ново областно дерби, което предвещава да бъде доста интересно. В него Левски 2007 ще посрещнат Червен бряг, като една евентуална победа на левчани ще ги направи претенденти за първите места в дивизията.

На лидерът Локомотив 1929 им предстои също интересна визита. Мездренци ще гостуват в Никопол, като двубоят също вещае да бъде интригуващ. Гигант (Белене) ще имат лесно домакинство срещу последния Трявна, които до момента нямат нито една спечелена точка.

Всички срещи от 7-ия кръг са насрочени за 7 октомври (неделя) от 16.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 01 Октомври 2012 12:21