20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Очаквана победа за Спартак в Сливен остави плевенчани на върха

PostHeaderIcon Очаквана победа за Спартак в Сливен остави плевенчани на върха

С два гола през първата част футболистите на Спартак Плевен извоюваха очаквана победа с 2:0 при гостуването си на последния тим в групата Сливен. Така момчетата на Красимир Бислимов продължават да оглавяват класирането в "Б" група, като след 6-ия кръг имат 16 точки, с две повече пред варненските си съименници. Резултатът беше открит в 8-та минута от Десислав Русев, който реализира от дузпа. Четири минути преди почивката Иво Иванов удвои резултата.

През целия мач селекцията на треньора Красимир Бислимов контролираше играта. Домакините не създадоха нито едно положение пред плевенската врата, но трябва да са доволни, че отърваха разгром. Не бяха изминали и десетина минути, а гостите от Плевен вече имаха гол аванс. В 8-ата Любомир Иванов проведе успешен рейд, нахлу в наказателното поле на Сливен, където бранител на домакините го повали на тревата. Десислав Русев изпълни точно отсъдената дузпа - 0:1.

Натискът на гостите продължи. На два пъти юношата Васил Шопов, озовал се сам срещу вратаря на домакините Евгени Караманов, пропусна да удвои аванса на своите. Любомир Иванов пък центрира перфектно за другия юноша Янислав Иванов и Русев, но те се разминаха с топката. Така се стигна до 41-ата минута, когато завърналият се от Локомотив (София) Иво Иванов отне топката в центъра на терена, дриблира около 20 метра и с мощен шут от 25 метра фиксира крайното 2:0 за Спартак.

След почивката плевенчани продължиха да държат инициативата. Най-близо до трето попадение бе Янислав Иванов, който завърши многоходова комбинация, насочвайки топката в ъгъла, но сливенският вратар със сетни сили изби. С втори гол в двубоя се размина и Русев.

В следващия 7-ми кръг Спартак ще бъдат домакини на Видима-Раковски (Севлиево). Двубоят е на 7 октомври от 16.00 часа, като припомняме, че по време на лятната подготовка двата тима се срещнаха в двубой, който се игра отново в Плевен, като "синьо-белите" спечелиха с 1:0 с гол на Станислав Краев.

Съставът на Спартак: Станислав Антонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Михаил Милчев, Мариян Блажев, Иво Иванов, Ивайло Раденцов, Янислав Иванов, Васил Шопов, Любомир Иванов и Десислав Русев.