27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Левски (Сухаче) победи Дунав (Гиген) в дербито на "Б" Областна група

PostHeaderIcon Левски (Сухаче) победи Дунав (Гиген) в дербито на "Б" Областна група

Миналата събота в среща от 3-ия кръг на "Б" Областна футболна група - Запад в село Сухаче местните фенове бяха свидетели на първото дерби за сезона, в което тимът на Левски надделя над гостуващия Дунав (Гиген) с 2:1. По този начин отборът от Сухаче постигна ценна победа над пряк съперник в борбата за завръщане в елитната "А" Областна група. Победата не дойде лесно, като гостите водеха на почивката, но Левски показаха много воля и майсторство през второто полувреме и заслужено триумфираха с трите точки.

Началото не започна добре за домакините, като още в 4 минута Даниел Кунов от Гиген, който е бивш играч на Левски, се измъкна от защитата и отбеляза за 0:1. Футболистите от Сухаче се хвърлиха да изравняват и това доведе до опасности пред вратата на гостите при които възможности имаха Марин Иванов в 6-ата и Георги Ванков в 18-ата минута след удар с глава.

Дунав отново чрез Кунов изпуснаха на два пъти, като първия път нападателя на гостите не уцели вратата, а при второто положение защитник на Левски изби от голлинията удара му с глава.

През второто полувреме тимът от Сухаче излезе максимално концентриран и още в 49-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар отдясно на вратата на гостите Марин Иванов завъртя чудесно топката и тя спря в мрежата - 1:1. След 4 минути при идентично положение Цветан Гелов отново от пряк свободен удар, този път отляво насочи топката към вратата, където Цветан Нанков леко я отклони за 2:1.

До края на срещата гостите се опитаха да изнесат играта в половината на Левски и донякъде успяха, но защитата на домакините действаше отлично и не допусна заплахи за вратаря Стефан Петров. В 63-ата минута Сухаче можеха да увеличат резултата, но Георги Ванков, който след перфектна комбинация излезе на ударна позиция, стреля, но вратарят изби с крак.

Така Левски (Сухаче) се поздравиха с важна победа, която ги изведе на втора позиция в класирането със 7 точки, на две зад водачите от Левски (Горна Митрополия), които в този кръг размазаха на чужд терен Лавров (Горни Дъбник) със 7:0.

В следващия 4-ти кръг най-интригуващия мач се очертава да бъде домакинството на Дунав (Гиген) срещу Чавдар (Садовец). Двата тима са съответно 3-ти и 4-ти в класирането. Двубоите от поредния 4-ти кръг са насрочени за 29 септември (събота) от 17.00 часа.

В поредния кръг във втората "Б" Областна група - Изток лидерите не сгрешиха и продължават с пълен актив. Космос (Каменец) сразиха с 4:0 Ботев (Вълчитрън), а Милковица 09 надделяха над гостуващия тим на Обнова с 3:1. Така Каменец и Милковица оглавяват подреждането с по 9 точки, пред Славия (Новачене) със 7.

В 4-тия кръг най-интересен предвещава да бъде сблъсъка във Вълчитрън между местния Ботев и втория Милковица 09. Водачът Космос гостува на седмия Осъм (Козар Белене). Срещите са на 30 септември от 11.00 часа.

В последната плевенска "Б" дивизия, Център, само отборът на Бойчинов (Коиловци) продължава без загубена точка. В 3-тия кръг коиловчани изковаха класическа победа с 3:0 над силния тим на Космос (Гривица). Бенковски (Опанец) направи грешна стъпка, като след две победи на старта, сега завърши наравно като гост на Чавдар (Бръшляница) - 1:1.

Ботев (Долна Митрополия) вкараха 4 безответни гола при гостуването си на Виная (Згалево) за победата с 4:0. Така Ботев излязоха трети в класирането с 6 точки, на една зад втория Бенковски (Опанец) и на три зад лидера Бойчинов (Коиловци), които имат пълен актив от 9 пункта.

В следващия 4-ти кръг ще има дерби в тази група, като в Опанец местния тим ще посрещне отборът от Коиловци, като резултата от мача ще покаже, дали коиловчани ще запазят първото си място. Всички двубои от кръга са на 30 септември от 17.00 часа.

В материала е използвана информация от клубния сайт на Левски (Сухаче)