27-05-2018

0:4 (0:1)

20-05-2018

5:1 (2:0)

Начало ФУТБОЛ Класическа загуба свали Червен бряг от върха в Северозападната "В" група

PostHeaderIcon Класическа загуба свали Червен бряг от върха в Северозападната "В" група

Отлично представящия се до момента тим на ОФК Червен бряг беше свален от върха в Северозападната "В" група след много лоша загуба на собствен терен с 0:3 от основните им конкуренти за първото място Локомотив 1929 (Мездра) в среща от 5-ия кръг. Така мездренци дръпнаха с точка повече пред "партизаните", като Локо имат в актива си 13 пункта, а Червен бряг - 12. Близо 500 зрители напълниха стадиона, като двата отбора изиграха много добър мач за стандартите на аматьорския ни футбол. Мачът беше решен чак през втората част, когато мездренци вкараха и трите си попадения.

През първото полувреме мачът беше двуостър, като Милен Тонев и Петьо Славчев изпуснаха изгодни положения за домакините, а Петър Златков и Петър Василев се отличиха с пропуски за гостите. В края на първите 45 минути двубоят се изостри, като главния съдия показа 3 жълти картона - един за Червен бряг и два за Локомотив.

Гостите от Мездра поведоха 6 минути след почивката, когато Борис Петков стреля силно от фаул, топката премина през стената и изненада вратаря Николай Христов за 0:1. В 60-та минута Мишев вкара за 0:2, след като получи хубав пас и останал сам срещу вратаря на Червен бряг не сгреши. Десетина минути по-късно резултата стана класически, след като при една контраатака Борислав Борисов преодоля Пантерата, след като беше оставен отново да излезе очи в очи срещу стража на червенобрежани.

Другите три отбора от Плевенска област се представиха много добре в своите срещи от кръга, като и трите постигнаха убедителни домакински победи. В Белене Гигант сразиха силния отбор на Дунав 98 (Селановци) с 3:0 и излязоха четвърти във временното класиране с 9 точки. Светлин Перников откри резултата в 11-ата минута. Чавдар Върбанов покачи на 2:0 в 20-ата, а в 31-ата отново Перников отбеляза и оформи крайното 3:0.

Ситомир (Никопол) и Левски 2007 победиха съответно Трявна с 4:1 и Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 и по този начин вече са 5-ти и 6-ти, като никополци имат 8 точки, а левчани - 7.

В мача в Никопол, гостите от Трявна поведоха в резултата в 28-ата минута чрез Александър Драгомиров. Ситомир обаче се окопити в края на първите 45 минути, като първо Иван Брезоев в 43-ата и две минути по-късно Светослав Караджов вкараха и обърнаха развоя на срещата. През втората част Крум Георгиев и Валентин Ванов добавиха нови две попадения за крайното 4:1.

В град Левски, домакините решиха срещата още до полувремето. Ивайло Иванов откри в 8-ата минута. Мариян Маринов покачи в 32-ата, а крайното 3:0 бе оформено от Венцислав Миленов.

В 6-ия кръг, на 30 септември предстои областно дерби, като Червен бряг ще посрещне Ситомир. Гигант гостува на Локомотив (Горна Оряховица), а Левски от едноименния град ще имат визита на последния Трявна. Мачовете започват от 17.00 часа.

Добавено в: Понеделник, 24 Септември 2012 11:38